اصل و نسب ترامپ، روسی است!

نگام ، بین الملل _ روزنامه تایمز بریتانیا «آمار» دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا را در آورده و خبر داده که او از نسل موسسان و حاکمان روسیه است؛ گویا اصل و نسب پرزیدنت ترامپ به  «روریک»، بنیانگذار روسیه بر می گردد!

به گزارش قانون بررسی اطلاعات مربوط به شجره‌نامه خانوادگی ترامپ نشان می دهد که مادر دونالد، اسکاتلندی الاصل و از بستگان روریک، موسس روسیه در قرن نهم است. به عبارت دیگر، «ماری‌آن ترامپ» مادر رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در سال ۱۹۱۲ در اسکاتلند متولد شده اما زمانی که ۱۷ سال داشته به ایالات متحده نقل مکان کرده است.

پیشتر و قبل از پیروزی در انتخابات روز هجدهم آبان، ترامپ بارها و بارها باراک اوباما را بخاطر اصل و نسب و پیشینه خانوادگی اش به باد انتقاد گرفته بود. مثلاً اینکه رئیس جمهور سیاه پوست، متولد آمریکا نیست و در آفریقا به دنیا آمده است!

حالا شاید بسیاری از تحلیلگران، دلیل نزدیکی دونالد ترامپ و رئیس جمهور ولادیمیر پوتین را پیدا کرده باشند؛ سرزمین مادری و اجدادی مشترک، ولادمیر و دونالد را بهم نزدیک کرده و چه بسا به تعبیر بسیاری از کارشناسان در آینده سبب ترمیم روابط مسکو – وانشگتن شود.خانواده روریک از قدیمی‌ترین نژادها در اروپای قدیم محسوب می‌شود که تا سال ۱۵۹۸ در روسیه حکومت می‌کردند باید منتظر بود و دید که از سال ۲۰۱۷ به بعد، ترامپ و پوتین چگونه با هم تعامل خواهند داشت؟!

روریک (زاده ۸۳۰ – درگذشته ۸۷۹) بنیان‌گذار سلسله روریک بود که بر روس کیف (و بعدتر بر دوک‌نشین بزرگ مسکو و روسیه تزاری) حکومت می‌کرد. حکومت این سلسله بر روسیه تا قرن هفدهم ادامه داشت.

با دیگران به اشتراک بگذارید: