امیر امیرقلی دست به اعتصاب غذا زد

نگام، حقوق بشر – روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه، امیر امیرقلی، در اعتراض به عدم تفکیک جرایم دست به اعتصاب غذا زد. سایر زندانیان سیاسی در اعتصاب غذا نیز هم اکنون در وضعیت وخیم جسمانی به سر برده و مسئولین تا کنون پاسخی به درخواست آنان نداده اند.

به گزارش سحبانیوز، زندانی سیاسی امیر امیرقلی، در پی مضروب شدنش توسط یک زندانی خارجی و فقدان امنیت جانی، اقدام به اعتصاب غذا کرده است. صبح روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه حدود ساعت دو نیم بامداد زندانی سیاسی امیر امیرقلی مورد حمله با چاقو قرار گرفت.این حمله از طرف یک زندانی سومالیایی که از طرف مسولین زندان حمایت می شود ٫صورت گرفت و صورت این زندانی سیاسی بشدت مجروح شد.
گفتنی است که این حمله ساختگی بوده و به علت حمایت و پشتیبانی این زندانی سیاسی از زندانیان سیاسی در حال اعتصاب غذا بوده است.
بنا به گزارشات حتی با وجود دوربینهای مدار بسته ومطلع شدن مسئولین زندان به وضعیت این زندانی سیاسی تا صبح هیچگونه رسیدگی به عمل نیامد و پس از آن نیز رسیدگی مناسب انجام نشده است.
خانواده این زندانی سیاسی هنگام ملاقات با وی از وضعیت وی مطلع شده و بدلیل نگرانی نزد حاجیلو دادیار ناظر زندان رفته و خواهان رسیدگی به این جریان و انتقال وی به محلی امن شده و خواهان تضمین امنیت جانی وی شدند .بنا به گزارشات تهدید حمله مجدد به این زندانی سیاسی همچنان وجود دارد.
امیر امیرقلی اعلام کرده است که به دلیل روند بی قانونی و و ضوح صوری بودن این جریان از این تاریخ تا زمان پاسخگویی مسئولین در این خصوص دست به اعتصاب غذا خواهد زد.
خانواده این زندانی سیاسی بشدت در این خصوص ابراز نگرانی می کنند.

امیر امیرقلی، زندانی سیاسی محبوس در بند هشت اوین، در پی مضروب شدنش توسط یک زندانی خارجی و فقدان امنیت جانی، اقدام به اعتصاب غذا کرده است.

 

با دیگران به اشتراک بگذارید: