روحانی برای موفقیت در دور بعد باید تغییر استراتژی دهد

نگام، سیاسی _ صبا شعردوست -شمارش معکوس ماه‌های پایانی دولت شروع شده است. تقریبا اواسط آذرماه، ۶ماه پایانی دولت آغاز می‌شود. ماه‌هایی که بسیار از ۳ و نیم سال گذشته، مهم‌تر و با ارزش‌تر هستند. چراکه حسن روحانی اگرچه اقدامات زیربنایی زیادی در عرصه سیاست خارجی با حل پرونده هسته‌ای ایران و در عرصه اقتصادی با تک رقمی کردن نرخ تورم انجام داده است، ما هنوز آثار این اقدامات بین عوام مردم دیده نشده است.

از این رو برخی مخالفان دولت حسن روحانی، با علم بر اقدامات زیر بنایی دولت، قصد طرح مسائلی از این دست که معیشت مردم تغییر نکرده است، سعی در فریب افکار عمومی و نا امید کردن آنها را از دولت فعلی دارند. از این رو شاید بد نباشد که حسن روحانی تغییر استراتژی دهد و در ماه‌های پایانی‌اش، به گونه دیگری عمل کند تا ثمره فعالیت‌هایش برای مردم ملموس‌تر باشد. یا اینکه دولت در ماه‌های پایانی‌اش، تغییری در پی گیری اولویت‌های و وعده‌هایی که پیش‌تر به مردم داده بود، ایجاد کند. این تحلیل البته مورد تأکید حامیان روحانی و یا اهالی سیاست نیز است. چراکه محمد هاشمی، رئیس دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی در گفت و گویش با «امید ایرانیان» می‌گوید:: دولت آن تدبیری که به مردم قولش را داده بود، این روزها باید بیشتر از آن استفاده کند و تغییری در کارهایش انجام دهد.» او معتقد است که الان وقت تغییر نیست و تغییر به معنای اشتباه استراتژیک دولت یازدهم است و باید تمرکز بر روی حل برخی مشکلات ملموس مردم باشد.

در گفتگو با امید ایرانیان

آقای هاشمی در حالی به ماه‌های پایانی دولت روحانی نزدیک می‌شویم که برخی معتقدند ماه‌های پایانی هر دولتی از اهمیت زیادی برخوردار است آیا شما هم چنین اعتقادی دارید؟؟

 

 

 

 

با دیگران به اشتراک بگذارید: