شیر دختران تکواندوی ایران قهرمان جهان شدند

نگام، ورزشی -تیم های ملی تکواندوی پسران و دختران کشورمان نایب قهرمان جهان و دختران تیم ملی نوجوانان ایران با کسب ۴ مدال رنگارنگ قهرمان جهان شدند.

به گزارش فدراسیون تکواندو، یازدهمین دوره مسابقات تکواندو نوجوانان جهان که از روز چهارشنبه (۲۶ آبان ماه) با با حضور ۸۰۰ تکواندوکار از ۱۱۰ کشور به میزبانی “بورنابی” کانادا و در سالن “بیل کوپلند” این شهر آغاز شده بود، دقایقی پیش پس از ۵ روز پیکار به پایان رسید، شیر دختران کشورمان قهرمان جهان شدند و تیم ملی پسران نیز به مقام چهارم رسید.

در مجموع تیمی (دختران و پسران) کره جنوبی قهرمان شد، تیم کشورمان به مقام نایب قهرمانی رسید و روسیه سوم شد.

تیم ملی تکواندوی دختران نوجوان کشورمان که در این رقابت‌ها با ترکیب مبینا ن‍ژاد کته‌سری، کوثر حسینی، ستاره چابکی، فاطمه جعفری، مبینا شاکری، مبینا بابالو، زهرا شجاعی، پریسا جوادی، زهرا شیدایی و زهرا پوراسماعیل به مصاف رقبایش رفت، در پایان با ۲ مدال طلا (مبینا نژاد کته‌سری و زهرا پور اسماعیل)، دو برنز (مبینا بابالو و پریسا جوادی) و ۵۵ امتیاز، عنوان قهرمانی جهان را به خود اختصاص داد.

چین تایپه با یک مدال طلا، سه نقره و ۵۵ امتیاز نایب قهرمان شد، روسیه با ۳ مدال نقره، ۲ برنز و ۵۰ امتیاز بر سکوی سوم ایستاد و تیم‌های ترکیه و کره جنوبی نیز عنوان چهارم و پنجم را بدست آوردند.

هدایت تیم ملی دختران کشورمان برعهده فاطمه صفرپور بعنوان سرمربی و نیلوفر صفریان و معصومه محمدیان به عنوان مربی بود.

با دیگران به اشتراک بگذارید: