دهمین سالگرد مرتضی ممیز در خانه هنرمندان

نگام، فرهنگ و هنر- مراسم سالگرد درگذشت مرتضی ممیز مانند ۱۰ سال گذشته به همت موسسه فرهنگی – هنری ممیز و دوستداران این هنرمند برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، این مراسم پنجم آذرماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود و در گالری «مرتضی ممیز» نیز طرح های اولیه برخی از نشانه های طراحی شده توسط این گرافیست نمایش داده خواهد شد.

امسال مِلک ایمبودن طراح گرافیک و عکاس از سوییس مهمان مراسم سالگرد درگذشت ممیز خواهد بود. او در این مراسم به نمایش آثار خود و سخنرانی خواهد پرداخت. گالری های «زمستان» و «پاییز» نیز محل نمایش پوسترهای ایمبودن و گالری «میرمیران» محل نمایش گزیده ای از آثار شاگردان ایمبودن خواهد بود.

مِلک ایمبودِن در هر دو رشته طراحی گرافیک و عکاسی در دانشگاه‌های گوناگون مانند برن، لوتسرن و زوریخ تدریس می‌کند. او همچنین برای سخنرانی به پکن، تایپه، مسکو، نیویورک، پاریس، برنو، کراکوف و تهران دعوت شده است. علاوه بر این، او به عنوان استاد مهمان در رشته‌های عکاسی و طراحی گرافیک برای مدت زیادی در کارلسروهه تدریس کرده و از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ نیز استاد مهمان در رشته عکاسی و طراحی گرافیک در دانشگاه هنر برلین بوده است. او اکنون در شهر بوخس در مرکز سوییس زندگی و کار می‌کند.

با دیگران به اشتراک بگذارید: