ارزیابی تاج‌گردون از صف‌بندی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان برای انتخابات

نگام، سیاسی _ رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت اردوگاه‌های دو جریان موسوم به اصلاح‌طلب و اصولگرا برای انتخابات ریاست جمهوری دولت دوازدهم ایران را تشریح کرد.

در گفتگو با ایلنا : “غلامرضا تاج‌گردون” در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایلنا از یاسوج گفت: اردوگاه اصولگرایان بعد از انتشار سخنان رهبری انقلاب و حضور نیافتن احمدی‌نژاد برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ دچار یک شوک سنگین شدند.وی افزود: این شوک سیاسی بگونه‌ای است که هنوز اردوگاه اصولگرایان را برای معرفی نامزد نهایی دچار تردید کرده زیرا تنها گزینه این جریان که می‌توانست با دکتر روحانی رقابت کند احمدی‌نژاد بود.نماینده گچساران و باشت در مجالس نهم و دهم شورای اسلامی با بیان اینکه با حضور نیافتن احمدی‌نژاد در این انتخابات عملا شاهد سکوت طولانی مدت اصولگرایان در معرفی نامزدشان هستیم، اظهارداشت: اصولگرایان بخوبی می‌دانند که فقط احمدی‌نژاد می‌توانست با روحانی رقابت انتخاباتی داشته باشد.

تاج‌گردون گفت: اکنون در اردوگاه اصولگرایان نام هایی از برخی افراد به گوش می‌رسد اما هیچکدام از این نام‌ها، توان رویارویی با روحانی در انتخابات ۹۶ را ندارند و بطور حتم شکست شان از قبل مشخص است.

وی افزود: اغلب عقلای اصولگرایان به این نتیجه رسیده‌اند که با خود آقای روحانی درانتخابات ۹۶ ریاست جمهوری همراه شوند که به نظر می رسد دیدگاه مثبت و قابل قبولی است.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای‌اسلامی به تشریح اردوگاه اصلاح‌طلبان برای‌انتخابات سال آینده ریاست جمهوری نیز اشاره کرد.

تاج گردون گفت: اینکه اصلاح‌طلبان فکر کنند حالا که آقای احمدی‌نژاد نیست و دکتر روحانی پیروز انتخابات خواهد بود نیز اشتباه و تحلیل نادرستی است.

وی افزود: اصلاح‌طلبان باید به دقت تمام حواس‌شان به تحرکات اردوگاه اصلاح‌طلبان باشد و البته تاکنون همین گونه بوده و حواس‌شان به این تحرکات هم است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید به همفکران سیاسی خود در این ارتباط، خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان ممکن است گزینه‌هایی را برای انتخابات ریاست‌جمهوری در سر داشته باشند.

تاج گردون گفت: تحرکات انتخاباتی اردوگاه اصلاح‌طلبان به نوع تحرکات اردوگاه اصولگرایان ربط دارد و مهره چینی‌های آنان نیز برای این انتخابات براساس مهره چینی‌های اصولگرایان شکل می گیرد.

وی افزود: اصلاح‌طلبان اگر دیدند اصولگرایان، فردی را برای این انتخابات به میدان می‌فرستند که ممکن است دکتر روحانی را با چالش مواجه کند ، آنان نیز فردی را در کنار روحانی برای مقابله با نامزد اصولگرایان به کارزار انتخابات می فرستند.

نماینده گچساران و باشت در مجالس نهم و دهم شورای اسلامی گفت: البته خروجی نهایی جریان‌های اصلاح‌طلب شخص دکتر روحانی خواهد بود اما امکان هرچیزی در عالم سیاست وجود دارد.

تاج گردون ، پیروز نهایی انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری را دکتر روحانی عنوان کرد.

وی گفت: اگرچه دولت می‌توانست در حوزه های مختلف بویژه حوزه اقتصادی تلاش‌های بیشتری انجام دهد اما مردم یکبار دیگر به دولت اعتدال اعتماد می‌کنند.

با دیگران به اشتراک بگذارید: