هوش مصنوعی، کلان داده و انتخابات آمریکا

نگام ، علم و تکنولوژی _ اگر چه بیشتر الگوریتم ها تحت تاثیر تعصبات توسعه دهندگان و برنامه نویسان قرار دارند اما هدف این هوش مصنوعی یادگیری از محیط و توسعه ی قوانین خود در لایه های سیاست و ایجاد سیستم هایی بدون حذف داده ها است.

چطور این هوش مصنوعی میدانست ترامپ برنده انتخابات آمریکا می شود؟

با اوج گیری رقابت های انتخاباتی بین دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون در هفته های گذشته، شاهد پیش بینی ها و نظر سنجی های مختلفی درباره برنده این انتخابات بودیم که اکثر آنها، کلینتون را رئیس جمهور آینده آمریکا میدانست. با این وجود و علیرغم انتظار رسانه ها، ترامپ توانست عنوان ۴۵ امین رئیس جمهور آمریکا را از آن خود کند .

یکی از معدود سیستم های هوش مصنوعی که توانست به درستی، برنده نهایی را تعیین کند سامانه ابداعی یک شرکت هندی با نام MoglA بود که با تکیه بر میزان جلب نظر مردم توسط یک نامزد در شبکه های اجتماعی مختلف توانست تخمین دقیقی از رفتار پنهان جامعه داشته باشد . این شرکت در حال حاضر بر روی هوش مصنوعی در حوزه سلامت و استارتاپ کار می کند.

به گفته ی بنیانگذار این استارتاپ، آقای Sanjiv Rai که هوش مصنوعی MogIA را توسعه داده:

اگر چه بیشتر الگوریتم ها تحت تاثیر تعصبات توسعه دهندگان و برنامه نویسان قرار دارند اما هدف این هوش مصنوعی یادگیری از محیط و توسعه ی قوانین خود در لایه های سیاست و ایجاد سیستم هایی بدون حذف داده ها است.

این سامانه هوش مصنوعی که با بررسی بیش از بیست میلیون داده ارسال شده کاربران در شبکه های اجتماعی درباره نامزدهای انتخابات توانست رئیس جمهور منتخب آمریکا را با تکیه بر داده های واقعی شبکه های اجتماعی پیش بینی کند، مهر تاییدی بود بر اینکه امروزه علم داده یک مشاور امین در تمامی حوزه های زندگی است و با مدلسازی درست و انتخاب معیارهای مناسب در ارزیابی داده ها ، می توان با پیش بینی درست آینده، راهکارهای مناسب را در زمان مناسب برای مواجهه با آن، اتخاذ کرد .

با دیگران به اشتراک بگذارید: