نهضت آزادی هیچ‌گونه مسئولیتی در دولت‌های بعد از بازرگان نداشته است

نگام، سیاسی _  بعد از دولت موقت زنده یاد مهندس مهدی بازرگان در سال ۱۳۵۹، سران و اعضای نهضت آزادی ایران هیچ‌گونه مسئولیتی در دولت‌های بعدی و نیز سایر نهادهای بخش عمومی نظیر خودروسازی نداشته است.

به گزارش کلمه،  ابراهیم یزدی به اظهارات سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واکنش نشان داده و گفت توصیه می‌کنیم بر اساس اخلاق اسلامی و مبانی قانونی، نسبت به اصلاح اظهار نظرخود اقدام نمایند.سردار شریف در واکنش به برخی انتقادها مبنی بر اینکه سپاه به رقیب بخش خصوصی تبدیل شده است در گفت‌و‌گو با ایلنا گفته بود: «سپاه مدعی است که بخش عمده‌ای از پیمانکاران و نیروهای متخصص کشور را آموزش داده و از مهاجرت آنها جلوگیری کرده است و آنها را در پروژه‌های مهم به کار گرفته است».

او گفته «ادعای سپاه این است که وزرای دولت اصلاحات، دولت احمدی‌نژاد و دولت روحانی اقدامات آن را تأیید کرده‌اند. وقتی دولت‌ها را نگاه کنیم، به جز بخشی که مربوط به حضور سپاه در حوزه سازندگی بوده، اگر یک جمله اعتراضی پیدا کردید که بگویند سپاه یک پروژه را با هزینه و مدت زمان بیشتر و کیفیت کمتر کار کرده است، حق با شماست».

شریف افزود: «تا اواسط دولت احمدی‌نژاد بخش عمده‌ای از پروژه‌های اقتصادی و پول‌ساز کشور در حوزه خودروسازی در اختیار نهضت آزادی بوده است. مستندات این هم موجود است. الان شرکت‌های مادر تغییر وضعیت داده‌اند. رقیب ستاد اجرائی فرمان امام و بنیاد تعاون سپاه که بخش عمده‌ای از مخابرات را خریدند و این همه هم علیه سپاه جوسازی کردند، متعلق به کدام جریان سیاسی بود؟»

این اظهار نظر با واکنش اعتراضی ابراهیم یزدی روبه‌رو شد. یزدی در جوابیه‌ای که برای خبرگزاری ایلنا فرستاده از سردار خواسته است برای ادعای خود سند ارایه کند.

در جوابیه ابراهیم یزدی آمده است: «ضمن عرض سلام، در گزارشی از قول سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایلنا، آمده است: «تا اواسط دولت احمدی نژاد بخش عمده‌ای از پروژه‌های اقتصادی و پول‌ساز کشور در حوزه خودروسازی در اختیار نهضت آزادی بوده است، مستندات این هم موجود است.»

ضمن تکذیب این گزارش از ایشان درخواست می‌شود نسبت به ارائه مستندات این ادعای خود اقدام نمایند.

در صورتی که به هر دلیل قادر به ارائه مستندات نیستند، که قطعا نیز چنین خواهد بود، توصیه می‌کنیم بر اساس اخلاق اسلامی و مبانی قانونی، نسبت به اصلاح اظهار نظرخود اقدام نمایند.

لازم به توضیح است که بعد از دولت موقت زنده یاد مهندس مهدی بازرگان در سال ۱۳۵۹ ، سران و اعضای نهضت آزادی ایران هیچ‌گونه مسئولیتی در دولت‌های بعدی و نیز سایر نهادهای بخش عمومی نظیر خودروسازی نداشته است.»

با دیگران به اشتراک بگذارید: