برف و سرما تا پایان هفته در ایران می‌ماند

نگام ، اجتماعی _ مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه برف و باران اکثر مناطق کشور را در بر گرفته است، گفت: بارش برف و کاهش دما تا پایان هفته در نیمه شمالی، شرقی و مرکز کشور باقی می‌ماند.

به گزارش تسنیم احد وظیفه درباره آخرین وضعیت جوی کشور در ساعت‌های آتی اظهار کرد: روند بارش برف و باران به همراه کاهش دما در بیشتر نقاط کشور و نیمه شمالی، شرقی و مرکز کشور تا پایان هفته ادامه دارد.

وی ادامه داد: بارشها در سه روز آینده در استانهای ساحلی دریای خزر، دامنه‌های البرز، استانهای مرکزی و شمال شرق کشور ادامه دارد و غالب این مناطق دمای زیر صفر پیدا می‌کنند؛ البته این نفوذ هوای سرد فقط تا پایان هفته باقی می‌ماند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد:وزش باد شدید در دو روز آینده موجب می‌شود تا مناطقی از جنوب شرق، شرق و شمال شرق کشور دچار باد و گردوغبار شود .

وظیفه عنوان کرد: بارش باران ناشی از نفوذ جریانات جنوبی در طی ۷۲ ساعت آینده در استانهای فارس، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد و کرمان رخ می‌دهد.

وی گفت: نفوذ جریانات سرد در نیمه شمالی، شمال شرق و دامنه‌های البرز به همراه نیمه جنوبی موجب شده تا باران و برف اکثر نقاط کشور را در بر بگیرد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور گفت: دریای خزر، خلیج فارس و عمان نیز در سه روز آینده مواج خواهد بود و باید به اطلاعیه‌های لازم توجه شود.

وظیفه درباره استان تهران نیز اظهار کرد: در حال حاضر برف و باران در تهران می‌بارد و دمای هوا نیز کاهش نسبی پیدا کرده است که این وضعیت در ۲۴ ساعت آینده نیز ادامه خواهد یافت.

وی افزود: امروز دمای تهران در سردترین لحظات به دو درجه زیر صفر می‌رسد و فردا نیز در سردترین لحظات دمای تهران چهار درجه زیر صفر خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور عنوان کرد: در ۲۰ مرکز استان کشور دما در حال حاضر به زیر سفر رسیده و روند کاهش دما تا پنجشنبه ادامه خواهد داشت و شاهد خروج جریانات سرد از کشور خواهیم بود.

وظیفه گفت: بجنورد با ۱۳ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان است؛ البته امین آباد فیروزکوه با ۱۵ درجه زیر صفر سردترین نقطه کشور محسوب می‌شود.

با دیگران به اشتراک بگذارید: