صادق لاریجانی: لغو سخنرانی یک نماینده مهم‌تر بود یا پخش یک شایعه درباره رییس قوه قضاییه؟از رییس مجلس گلایه دارم

نگام ، سیاسی _ لغو سخنرانی یک نماینده مهم‌تر بود یا پخش کردن یک شایعه نسبت به رییس قوه و به‌صورت گسترده. شما موظف نبودید برای مسئولیت قانون اساسی دفاع کنید؟ قانون اساسی برای شما فقط برای یک طیف است؟ شما برای یک لغو سخنرانی گفتید مایه شرمساری است، اما نماینده‌ای از فراکسیون امید باکمال وقاحت از پشت تریبون رییس قوه را متهم کرده که هزار میلیارد را به‌حساب شخصی ریخته است که صد درصد دروغ است؛ این مایه شرمساری نیست. من گلایه از رییس مجلس دارم. دیروز در سخنرانی اظهار تأسف کردند ولی گفته قضاوت نمی‌کنم. من به رییس مجلس می‌گویم که در محضر نمایندگان به رییس قوه تهمت زدند. شما اظهار تأسف نکردید، البته شنیدم که در مجلس نبوده ولی بعدش که بوده. من به حول قوه الهی راهم را ادامه می‌دهم و به شماها هیچ نیاز ندارم.

رییس قوه قضاییه گفت: من از رییس‌جمهور سؤالم این است که نامه به من نوشتند و به میدان آمدند و این دادستان شجاع را متخلف احراز کردند که برخلاف اصول قانون اساسی عمل کرده؛ خب باید رسیدگی کنیم که چنین نامه‌ای را نوشتند و ما هم رسیدگی می‌کنیم. اینکه برای حفظ حقوق اساسی مردم این اقدام را کرده‌اند آیا این قانون اساسی نسبت به رییس قوه مجریه نیست که این تهمت‌هایی که به رییس قوه زدند را پیگیری و از رییس قوه حمایت کنید. لغو سخنرانی یک نماینده مهم‌تر بود یا پخش کردن یک شایعه نسبت به رییس قوه و به‌صورت گسترده. شما موظف نبودید برای مسئولیت قانون اساسی دفاع کنید؟ قانون اساسی برای شما فقط برای یک طیف است؟ شما برای یک لغو سخنرانی گفتید مایه شرمساری است، اما نماینده‌ای از فراکسیون امید باکمال وقاحت از پشت تریبون رییس قوه را متهم کرده که هزار میلیارد را به‌حساب شخصی ریخته است که صد درصد دروغ است؛ این مایه شرمساری نیست. من گلایه از رییس مجلس دارم. دیروز در سخنرانی اظهار تأسف کردند ولی گفته قضاوت نمی‌کنم. من به رییس مجلس می‌گویم که در محضر نمایندگان به رییس قوه تهمت زدند. شما اظهار تأسف نکردید، البته شنیدم که در مجلس نبوده ولی بعدش که بوده. من به حول قوه الهی راهم را ادامه می‌دهم و به شماها هیچ نیاز ندارم.

به گزارش ایسنا، آملی‌لاریجانی در همایش بسیج دستگاه قضایی سراسر کشور که در مجتمع قضایی شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: در مورد دستگاه قضایی هجمه‌ها را می‌بینید. پرونده‌هایی را رو می‌کنند و پرونده جاری در قوه را مطرح می‌کنند و در تمام دنیا پخش می‌کنند که هنوز رسیدگی قطعی نشده است. این‌همه نیرنگ و فریب برای غبارآلود کردن فضا نسبت دادند که رییس قوه هزار میلیارد را به‌حساب شخصی خود ریخته است. سخنی که صدرصد کذب بود تا فضا را مسموم کنند، البته دروغ‌ها را این‌قدر بزرگ گفته‌اند که کسی شک نکند. این دروغ‌ها اسنادش مشخص است. برنامه‌ای که از ۲۱ سال قبل بود و در دوران قبلی و رییس اسبق قوه قضاییه اموال مربوط به قوه را به نام قوه قضاییه کردند. وزیر اقتصاد کشور که نامه‌نگاری به او شده بود صراحتاً تکذیب کرده و سخنگوی قوه هم تکذیب کرده است. شورای پول و اعتبار تکذیب کرده و حالا می‌پرسند اذن شرعی چیست؟ این فتنه است که فراریان فتنه ۸۸ سایت‌هایی راه بی اندازند و بااتصال به بدنه اصلاحات شایعه درست کنند برای تخریب.

وی افزود: من این روزها سؤالات عجیبی در ذهنم است. بعد از قضایایی که در مشهد رخ داد دادستان مشهد تصمیمی گرفت. من قضاوت نمی‌کنم که تصمیمش غلط یا درست است. دادستان مشهد سابقه طولانی دارد و موضوع را ارجاع دادم به معاون اول قوه قضاییه تا رسیدگی کند.

رییس قوه قضاییه در پایان گفت: به دنبال همین بحث‌ها گفتند رهبری هم از رییس قوه به‌شدت ناراحت است و حتی دیگر رییس قوه را نمی‌پذیرند درحالی‌که من دو بار به محضر رهبری رفتم. به‌دروغ گفتند که رهبری می‌خواهند آیت‌الله جنتی را به‌عنوان رییس قوه انتخاب کنند که رهبری خنده‌شان گرفت که این دروغ‌ها را از کجا می‌آورند؟ اگر امروز برخی بدنه فاسد اصلاحات خواب قبل را می‌بیند سخت در اشتباه‌اند.

رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: انسان‌ها در مسیر امتحان قرار می‌گیرند وقتی‌که فتنه بروز می‌کند دشمنان فضا را غبارآلود می‌کنند. انسان‌ها باید ضرورت‌ها را تشخیص دهند و به هنگام وارد صحنه شوند و خط و عقبه دشمن را بشناسند، اینجا بصیرت مؤمن را می‌خواهد.

وی افزود: باید از خداوند حذر از فتنه و داشتن بصیرت را بخواهیم تا در فضای فتنه بتوانیم مرز دشمن را از دوست بشناسیم.

آملی لاریجانی تصریح کرد: تأثیر این بصیرت که مرز حق و باطل و عقبه دشمن را بشناسیم، مسئله مهمی است. وقتی‌که فتنه وارد صحنه می‌شود باطل شبیه حق می‌شود و فتنه آشکار می‌شود اینجا از خداوند بصیرت می‌خواهیم تا فتنه را بشناسیم این‌یک دعاست.

وی افزود: دشمنان ایمان مردم و جهاد درراه خدا و بصیرت مردم را هدف قرارگرفته‌اند و ایجاد فتنه‌ها را مدنظر دارند. آنها صدها کانال ماهواره‌ای به زبان فارسی راه انداخته‌اند و فیلم‌های مستهجن پخش می‌کنند و تحریک می‌کنند و جوان‌هایی ک باید درصحنه باشند را اهل خنود قرار می‌دهند.

 

محمود صادقی :سوال از وزیر اقتصاد توهین به رییس قوه قضاییه نیست ، به دنبال شفاف سازی هستیم

 

نماینده مردم تهران گفت: رییس قوه قضاییه خود تحصیل کرده حوزه هستند و می دانند سوال نمی تواند واجد خبر باشد در حالی که تهمت از یک جمله خبری می آید، این در حالی است که ما سوالی کردیم و مقصود آن شفاف سازی و پیشگیری از جوسازی رسانه های بیگانه بود.

محمود صادقی نماینده مردم تهران در واکنش به اظهارات رییس قوه قضاییه به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا، گفت: من به علت آنکه در صحن بودم متن کامل را ندیدم و تنها یک پیامکی از یک خبرگزاری را مشاهده کرد.

وی ادامه داد: بنابر آنچه در پیامک آمده است رییس قوه قضاییه آنچه مطرح شده است را حمل بر تهمت کرده است و بیان کرده که به ایشان توهین شده است، اگر مقصود ایشان من باشم باید بگویم به هر صورت متن و فیلم صحبت های من موجود است و دیروز هم طرح سوال از وزیر اقتصاد را مطرح کردم و در همین راستا تعداد دیگری از نمایندگان نیز طرح سوال از وزیر دادگستری را کلید زدند.

وی افزود: رییس قوه قضاییه خود تحصیل کرده حوزه هستند و می دانند سوال نمی تواند واجد خبر باشد در حالی که تهمت از یک جمله خبری می آید، این در حالی است که ما سوالی کردیم و مقصود آن شفاف سازی و پیشگیری از جوسازی رسانه های بیگانه بود.

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: به هر صورت رییس قوه قضاییه توضیحاتی را ارایه کردند که جای خوشبختی دارد و البته مجلس نیز ابزارهای نظارتی خود را دارد که می تواند به آن ابزارها متوسل شود. ما از دیوان محاسبات خواستیم که گزارش تفریق بودجه را بدهد.

صادقی افزود: وزیر دادگستری هم که طبق اصل ۱۶۰ قانون اساسی مسئول تنظیم روابط بین قوا است، انشالله توضیحاتی را ارایه می کند و موضوع روشن خواهد شد لذا هیچ نسبتی به کسی داده نشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است این است که شایعاتی در جامعه مطرح شد و وزیر اقتصاد هم در هیأت دولت پاسخ هایی را ارایه کرد که ما برای روشن شدن زوایای موضوع از وزیر اقتصاد سوال کردیم تا آنچه را که حدود قانونی معرفی شده بود شرح دهد.

با دیگران به اشتراک بگذارید: