قالیباف نه اصولگراست و نه اصلاح‌طلب؛ بلکه از موج‌سواری بر رفتارهای هر دو جناح، حرکت‌های خود را پیگیری می‌کند

نگام ، سیاسی _ محمدمهدی تندگویان، عضو شورای شهر تهران در مورد سیاسی بازی های شهردار تهران گفت: «قالیباف از موج سواری بر رفتارهای هر دو جناح،حرکت های خود را پیگیری می کند و عملکرد خاص خود را پیاده می کند.»

محمدباقر قالیباف به عنوان شهردار تهران، طی روزهای گذشته در اظهارنظری شوراهای شهرها را از سیاسی شدن منع کرد و دخالت شوراها در سیاست را سمی مهلک برشمرد!

قالیباف در همین اظهارنظر خود مدعی شد که «برخی شهرداران مثل من، کوتاه می آیند و به شورا باج می دهند که این آغاز یک سقوط بزرگ است.»

شهردار تهران در حالی سایرین را از رفتار سیاسی نهی می کند که هنوز یک ماه از ضیافت شام سیاسی وی در دعوت از ۲۹۰ نماینده مجلس نهم در رستوران برج میلاد نمی گذرد؛ موضوعی که در نهایت مانند بسیاری دیگر از موضوعات، منبع هزینه آن مشخص نشد.

چنانچه قالیباف هزینه این ضیافت را از بودجه شهرداری تامین کرده باشد، این امر خلاف قانون و مصداق قانون شکنی است (و البته میزان این هزینه نیز قابل چشم پوشی نیست). از سوی دیگر، چنانچه شهردار تهران هزینه این شام سیاسی را شخصا تقبل کرده باشد، این رفتار مصداق رفتار سیاسی است و البته برای شهردار ممنوع!

اینک قالیباف با پیشینه سیاسی که این مورد تنها گوشه ای از آن است، سایرین را متهم به باج گرفتن و باج دادن می کند.

محمدمهدی تندگویان، عضو شورای شهر تهران در گفت‎وگو با رویداد۲۴ در مورد ادعای باج دادن و باج گرفتن میان شهرداران و اعضای شوراها، گفت: «صراحت لهجه قالیباف اتفاق خوبی است ولی انشاالله که اگر چنین امری وجود داشته، باز هم آن قدر صراحت لهجه داشته باشد که نام آن عضو و دلیل این اتفاق را اعلام کند و از سوی دیگر توضیح دهد که شخص وی (قالیباف) چرا زیر این باج دادن رفته است. این تیغ دولبه به هر دو طرف آسیب می زند؛ یعنی هم عضو شورا که مرتکب چنین اشتباهی شده و هم شهردار که چنین امری را پذیرفته و البته خطای بزرگ تری انجام داده است.»

وی افزود: «شورای شهر تهران در اسرع وقت تذکری به وی خواهد داد، چرا که نمی توان از کنار این موضوع گذشت. از سوی دیگر وقتی کسی چنین ادعایی می کند، باید حداقل از جسارت بیان مصادیق آن نیز برخوردار باشد چرا که مدارا کردن با یک موضوع مفسده به هیچ وجه توجیهی ندارد.»

تندگویان تاکید کرد: «شهردار تهران باید برای ادعاهای خود مستندات ارائه کند و خود بنده جزو کسانی هستم که در این مورد مدعی است؛ چرا که این ادعا یک توهین است؛ توهین به شوراها و کلیه شهردارها در کشور. اگر کسی چنین توهین و ادعایی می کند، باید به حدی جسارت داشته باشد که مستندات آن را نیز ارائه کند.»

عضو شورای شهر تهران در مورد مصادیق سیاسی کاری و رفتار سیاسی در رویکردهای قالیباف، گفت: «به نظر شخص بنده، قالیباف نه اصولگراست و نه اصلاح طلب؛ بلکه از موج سواری بر رفتارهای هر دو جناح، حرکت های خود را پیگیری می کند و عملکرد خاص خود را پیاده می کند. یکی از بخش های مورد انتقاد این است که اصولگرایانی که از قالیباف حمایت می کنند و چه بخشی از اصلاح طلبان که از وی انتقاد شدید می کنند؛ هر دو در اشتباه هستند.»

وی تاکید کرد: «قالیباف عضو هیچ یک از دو جریان نیست، بلکه با موج بازی سیاسی به دنبال پیاده کردن رفتارها و حرکات مد نظر خود است.»

محمدمهدی تندگویان در مورد نکوهش سیاسی کاری شوراها از سوی قالیباف گفت: «حداقل در شورای شهر چهارم اگر اتفاق سیاسی رخ داده، این اتفاق تا حدی کمرنگ بوده که قابل بیان نیست؛ چرا که این شورا تقریبا با یک ترکیب برابر از دو طرف تشکیل شده و اگر قرار بود که واقعا به سمت فضای سیاسی حرکت کند، حتما تابحال چندین درگیری خیلی مهم اتفاق می افتاد و شاید شورا تا مرحله منحل شدن نیز پیش می رفت، ولی عملا در کار و عملکرد، نشان داده شده که این اتفاق نیفتاده و خود نمایندگان نیز از این موضوع اجتناب می کنند هرچند که این موضوع در ایران ناگزیر است.»

با دیگران به اشتراک بگذارید: