فتو، محصول یک سیاست آموزشی تحمیلی است

نگام ، بین الملل _رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کشور گفت گروه تروریستی فتو، محصول یک سیاست آموزشی تحمیلی و دور از ارزش‌های جامعه است.

 به گزارش خبرگزاری آناتولی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کشور طی سخنرانی خود به مناسبت مراسم روز معلم در مرکز فرهنگی و کنگره بش‌تپه ملت، ضمن تبریک این روز به معلمین نظام ترکیه، گفت: “اشتباهات در نظام آموزشی، بزرگترین حوزه مورد استثمار گروه های تروریستی مانند پ.ک.ک و د.ح.ک.پ-ج (DHKP-C)، داعش و فتو است که درصدد پررنگ کردن اختلافات مذهبی و قومیتی و یا به دنبال پنهان شدن پشت دین هستند”.

اردوغان با بیان اینکه سیاست‌های اجرایی آموزش و پرورش که مغایر با تاریخ و فرهنگ صد‌ها سال این کشور بوده، متاسفانه باعث ایجاد نسل‌های درگیر و شخصیت های دوگانه شده است، اظهار داشت: “به ویژه فتو، محصول یک سیاست آموزشی تحمیلی، ستم‌گر و دور از ارزش‌های جامعه است”.

وی تصریح کرد: “ما می خواهیم جوانانی پرورش بدهیم که برای همگان الگو باشند و آینده کشور را نجات دهند، نه آن که در حملات خونین گروه‌های تروریستی ابزار باشند. ما قصد داریم جوانانی پرورش دهیم که تاریخ و ارزش‌های تمدن خود را بدانند، نه از غرب تقلید کرده و از ملت‌ خود متنفر باشند”

رئیس جمهوری کشور افزود: “مبارزه با تروریست ها وظیفه نیروهای امنیتی و مبارزه با تروریسم وظیفه تمام جامعه است. دلمان نمی خواهد که حتی یکی از فرزندانمان در دام این گونه گروه های تروریستی ضد بشری گرفتار شود. نمی خواهیم که هیچ یک از فرزندان ما از سوی هر گونه ای از این گروه های تروریستی، اجیر شود و به وطن، ملت، کشور و پدر و مادر خود خیانت کند. ما باید در کنار یکدیگر در مقابل این منابع شر مبارزه کنیم”.

با دیگران به اشتراک بگذارید: