در انفجار شهر آدانای ترکیه ۲ نفر کشته و ۳۳ نفر دیگر زخمی شدند

نگام ، بین الملل _این اقدام تروریستی احتمالا از جانب یک زن صورت گرفته است.

 

به گزارش ت ر ت فارسی در اقدامی تروریستی یک خودروی حامل مواد منفجره در ساعت ۸:۰۵ دقیقه صبح امروز در پارکینگ استانداری آدانا منفجر شد.

محمود دمیرتاش، استاندار آدانا درباره انفجار رخ داده در پارکینگ استانداری اعلام کرد: “در نتیجه این انفجار ۲ شهروند جان باخت و ۳۳ نفر دیگر زخمی شدند.”

همچنین محمت موذن اوغلو وزیر کار و امور اجتماعی اعلام کرد که اوضاع جسمانی ۵ تن از مجروحین این انفجار تروریستی وخیم است.

در نتیجه این انفجار، تعدادی از خودروهای موجود در پارکینگ استانداری آتش گرفت و ساختمان استانداری نیز متحمل خسارت شد.

آخرین اخبار رسیده حکایت از آن دارد که به دنبال این انفجار یک نگهبان پارکینگ بازداشت شده است.

محمود دمیرتاش استاندار آدانا همچنین اعلام کرد به نظر میرسد که این اقدام تروریستی به دنبال انفجار یک خودرو با پلاک مرسین و از طرف یک راننده زن صورت گرفته است.

بینالی یلدیریم نخست وزیر ترکیه متعاقب اقدام تروریستی امروز صبح آدانا، در حساب کاربری خود در صفحات اجتماعی اعلام کرد:” ترکیه به دلیل نقش بر آب کردن سیاستهای در حال اعمال در منطقه، هدف تروریسم قرار گرفته است. ترکیه هرگز در برابر تروریسم تسلیم  نخواهد شد.”

در همین رابطه نورالدین جانیکلی، معاون نخست وزیر ترکیه اظهار داشت:” ترکیه به رغم اقدامات تروریستی و حمایتهای به عمل آمده از تروریستها، وحدت، نیرو و اراده مبتنی بر توسعه خود را از دست نخواهد داد.”

برات آلبایراک وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه نیز اظهار کرد:” برای اینکه تروریستها فکر نکنند موفقیتی کسب کرده اند اجلاس سران انرژی که قرار بود امروز در آدانا برگزار شود لغو نشد.”

وی افزود:” این ملت، عاملین و طراحان اقدامات تروریستی را در صده پیش روی دفن خواهد کرد.”

به دنبال وقوع این انفجار تروریستی، عمر چلیک وزیر اتحادیه اروپا و سرمذاکره گر ترکیه در این اتحادیه در حساب کاربری خود در تویتر با بیان اینکه انفجار صبح امروز در آدانا یک انفجار تروریستی است نوشت:”  تروریستهای ملعون همچنان در حال هدف قرار دادن انسانهای ما هستند. به نام بشریت با تروریسم و تا آخرین لحظه مبارزه خواهیم کرد.”

همچنین خبر میرسد که سفیر آمریکا در آنکارا نیز اقدام به محکوم کردن این اقدام تروریستی نموده و آمریکا را در کنار دولت و ملت ترکیه دانسته است.

با دیگران به اشتراک بگذارید: