هفت پناهجوی ایرانی با قایق بادی خود را به سواحل بریتانیا رساندند

نگام ، بین الملل _ هفت پناهجوی ایرانی با قایقی کوچک و پارویی شکسته خود را از فرانسه به انگلستان رسانده‌اند.
تصویری از این پناهجویان منتشر شده که نشان می‌دهد با وجود همه مخاطرات پس از آنکه نجات پیدا کرده‌اند با پتو در ون پلیس نشسته‌اند، می‌خندند و سلفی می‌گیرند.

«دیلی میل» با انتشار تصاویری گزارش داده هفت پناهجو که به نظر می‎رسد ایرانی هستند، شب گذشته با یک قایق بادی کوچک و با پارویی شکسته و یک سلطل، اردوگاه پناهجویان در جنگل کاله فرانسه را ترک کردند و در میان آب‌های متلاطم دریا خود را به سواحل کنت در بریتانیا رسانده‌اند و پس از تماس با امداد ساحلی از آنها کمک خواستند.

آنها به ملوانان فرانسوی پول داده‌اند و از آنها خواسته‌اند تا قایقشان را به سواحل بریتانیا نزدیک کند.‌

یک منبع که نخواسته نامش فاش شود به خبرنگاری گفته «دیشب دریا بسیار متلاطم بود و فقط در صورتی توانسته‌اند به دریا برسند که ملوانان فرانسوی کمکشان کردند.»

تصویری از این پناهجویان منتشر شده که نشان می‌دهد با وجود همه مخاطرات پس از آنکه نجات پیدا کرده‌اند با پتو در ون پلیس نشسته‌اند، می‌خندند و سلفی می‌گیرند.

به نظر می‎رسد آنها این قایق را به مبلغ سه هزار پوند خریداری کرده‌اند. گشت ساحلی و اورژانس در پی تماس آنها یک هلیکوپتر به منطقه اعزام کرده است. سه نفر از آنها از دچار سرمازدگی شده‌ بودند که تحت درمان قرارگرفتند. فاصله بین بندر کاله در شمال فرانسه تا ساحل انگلیس حدود ۲۱ مایل است.

مقامات گزارش داده‌اند بعضی قاچاقچیان برای انتقال افراد از فرانسه به انگلیس از این راه آبی تا ۱۳ هزار و پانصد پوند دریافت می‌کنند.

با دیگران به اشتراک بگذارید: