تلاش ماموران دادستانی برای بازداشت محمود صادقی: با مقاومت خود را به داخل منزل رساندم

نگام، سیاسی_ لحظاتی پیش ماموران دادستانی جهت بازداشت محمود صادقی نماینده شجاع و آزاده تهران به منزل وی مراجعه کردند، که با مقاومت این نماینده مجلس، وی هنوز در منزل است و بازداشت نشده، اما ماموران پشت در منزل منتظر حکم هستند. در همین حال تعدادی از نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی و مدنی و خبرنگاران با حضور در مقابل منزل صادقی از وی اعلام حمایت کردند….

به گزارش خبرنگار کلمه، ماموران دادستانی جهت بازداشت محمود صادقی نماینده تهران به منزل وی مراجعه کردند، اما چون حکم ورود به منزل نداشته‌اند، این نماینده مجلس به آنان اجازه وارد شدن نداده است.گزارش‌ها حاکی از آن است که از صبح اخبار غیررسمی بازداشت وی در لایه‌های بالاتر امنیتی منتشر شده بود. اما پس از انتشار این خبر، علی لاریجانی، رئیس مجلس در مورد اقدام دادستانی برای بازداشت محمود صادقی نماینده تهران گفته است: دادستانی چنین مجوزی ندارد.

ماموران با حکم جلب قصد بازداشتم را داشتند؛ مقاومت کردم

محمود صادقی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به تلاش ماموران برای جلب او از مقابل درب منزل، گفت: حدود یک ساعت پیش هنگامی که به منزل بازمی‌گشتم، ماموران با حکم جلب سعی در بازداشتم داشتند که باتوجه به این‌که این مسئله مغایر با قانون نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، با مقاومت خود را به داخل منزل رساندم.

بخاطر حساب های قوه قضائیه احضار شدم

این نماینده مجلس در گفت‌وگوی کوتاهی با خبرنگار قانون که ساعت ۱۲ نیمه شب انجام شد، با تاکید بر اینکه در حکم جلب سیار نوشته بود« نشر اکاذیب و توهین به قصد تشویش اذهان عمومی» و همین امر نشان می دهد اینکه گفتند شاکی خصوصی دارم درست نیست و بدلیل نطق بنده در مجلس درباره حساب های قوه قضائیه تحت تعقیب قرار گرفتم.

وی همچنین از تماس علی مطهری و نماینده محمدرضا عارف با وی به جهت پیگیری موضوع خبر داد.

پایان بخش اول ماجرا؛ ماموران محل را ترک کردند

ساعت ۱۲ و نیم بامداد خبرگزاری ایرنا گزارش کرد که هم‌اکنون ماموران محل منزل محمود صادقی را ترک کردند. صادقی همچنین از کمک پسرش برای ورود به منزل هنگام تلاش برای جلبش خبر داد.

لحظاتی پیش ماموران دادستانی جهت بازداشت محمود صادقی نماینده شجاع و آزاده تهران به منزل وی مراجعه کردند، که با مقاومت این نماینده مجلس، وی هنوز در منزل است و بازداشت نشده، اما ماموران پشت در منزل منتظر حکم هستند. در همین حال تعدادی از نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی و مدنی و خبرنگاران با حضور در مقابل منزل صادقی از وی اعلام حمایت کردند.

با دیگران به اشتراک بگذارید: