افزایش سفرهای قطار سریع آنکارا به قونیه همزمان با مراسم بزرگداشت مولانا

نگام ، بین الملل _وزیر حمل و نقل، دریانوردی و ارتباطات ترکیه از افزایش روزانه سه سفر به تردد قطار سریع در مسیر آنکارا به قونیه همزمان با مراسم «شب عروس» و بزرگداشت مولانا خبر داد.

احمد آرسلان، وزیر حمل و نقل، دریانوردی و ارتباطات ترکیه در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: در آستانه برگزاری مراسم هفتصد و چهل و سومین مراسم «شب عروس» و بزرگداشت مولانا همزمان با سالگرد درگذشت این شاعر و عارف بزرگ، که طی روزهای ۱۰ الی ۱۷ دسامبر سال جاری در شهر قونیه برگزار خواهد شد؛ سه سفر دیگر به نوبت های تردد قطار سریع در مسیر آنکارا به قونیه افزوده خواهد شد.

وی ضمن اشاره به این که در حال روزانه در مسیر آنکارا – قونیه هفت سفر رفت و برگشت انجام می شود، اعلام کرد: طی روزهای ۱۰ و ۱۱ ماه جاری دو سفر، و همچنین در روز ۱۷ همین ماه که مصادف با برگزاری رسمی مراسم شب عروس است، یک سفر دیگر جهت افزودن به دفعات تردد قطار سریع در برنامه حرکت های آن گنجانده خواهد شد.

به گفته وی، از روز افتتاح سفرهای قطار سریع تا کنون در مسیر استانبول به قونیه ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر، در مسیر آنکارا به اسکی‌شهیر ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر، در مسیر آنکارا به استانبول ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر و در مسیر قونیه به استانبول ۱ میلیون ۳۰۰ هزار شهروند سفر کرده‌اند.

گفتنی است که در شرایط عادی مسیر بین شهر استانبول و قونیه با قطار معمولی ۱۳ ساعت و ۱۵ دقیقه و بین آنکارا و این شهر ۱۰ ساعت و ۳۰ دقیقه به طول می انجامد که با برقراری مسیر ترددی برای قطار سریع، در حال حاضر می توان فاصله میان استانبول و قونیه را به مدت ۴ ساعت و ۱۵ دقیقه و میان آنکارا و این شهر را در مدت ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه طی کرد.

با دیگران به اشتراک بگذارید: