همایون شجریان با «هوای گریه» سفیر فرهنگی ایران در استرالیا

نگام، فرهنگ و هنر _ موسیقی سنتی ایران بار دیگر به مذاق آن سوی مرزها خوش آمد و «هوای گریه» همایون شجریان در شهرهای مختلف استرالیا با تجلیل و استقبال کم‌نظیر علاقه‌مندان به موسیقی ایرانی همراه شد….

به گزارش کلمه : موسیقی سنتی ایران بار دیگر به مذاق آن سوی مرزها خوش آمد و «هوای گریه» همایون شجریان در شهرهای مختلف استرالیا با تجلیل و استقبال کم‌نظیر علاقه‌مندان به موسیقی ایرانی همراه شد.
به گزارش ایلنا، کنسرت «هوای گریه» همایون شجریان طی چند روز گذشته به ترتیب در شهر‌های پرت، بریزبن، سیدنی و ملبورن استرالیا برپا و اجرا شد که با تجلیل و استقبال بی‌نظیر علاقه‌مندان موسیقی سنتی ایران همراه شد.
این کنسرت که با هدف دیپلماسی عمومی به واسطه هنر و فرهنگ برگزار شد، بار دیگر مورد توجه و ازدحام جمعیت فرهیختگان و هنر دوستان فارسی زبان مقیم و بومی کشور استرالیا قرار گرفت.
این برنامه پیش درآمد برنامه هفته دوستی ایران و استرالیا بود که مقرر است از مورخ ۲۰ تا ۲۶ فوریه در شهر ملبورن و ۶ تا ۱۲ مارس در سیدنی برگزار شود.
قضاوت و نگاه فرهیختگان و علاقه‌مندان به موسیقی اصیل و سنتی ایران در آن سوی مرزها و نیز توجه به استاد آواز محمدرضا شجریان و رهروان این مکتب وصف ناشدنی است.

با دیگران به اشتراک بگذارید: