رجب طیب اردوغان: هنوز دفتر اتحادیه اروپا را نبسته ایم

نگام ، بین الملل _رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اعلام نمود، آنکارا هنوز دفتر اتحادیه اروپا را نبسته است.

به گزارش ت ر ت فارسی اردوغان در ۷ امین اجلاس عالی بوغازایچی که در استانبول ترتیب یافت، بیاناتی ایراد کرد.

اردوغان با اشاره براینکه، موضوع اتحادیه اروپا از نظر ترکیه هنوز به پایان نرسیده است، اظار داشت، فقط عکس پیش رویمان اجازه نمی دهد که در مورد این موضوع دچار انتظارات مثبت بشویم.

رئیس جمهور ضمن ابراز اینکه، اتحادیه اروپا ۵۳ سال آزگار ترکیه را در انتظار گذاشته است، تصریح کرد، در اصل ما این ۵۳ سال را ادامه دادیم. بسیاری از کشورها را تحت فشار گذاشتید. فقط نمی توانید ترکیه را تحت فشار قرار بدهید. قادر به انجام دو سه برابر کاری که امروز انجام می دهیم، لوده و باز هم گردن خم نمی کنیم. آنهایی که سعی می کنند با تحمیل ایدئولوژی، در مقابلشان گردن خم بکنیم، ناموفق خواهند ماند. ترکیه از آن کشورها نمی باشد.

اردوغان با تاکید براینکه، همیشه در پیش روی ترکیه گزینه های زیادی وجود دارد، گفت، با ارزیابی یکی از این گزینه ها به راهمان ادامه می دهیم.

رئیس جمهور ضمن انتقاد از اشتراک جامعه یونانی تبار قبرس در اجلاسیه های اتحادیه اروپا با باصطلاح پرچم منعکس کننده تمامی جزیره قبرس، افزود، شما نمی توانید چنین پرچمی داشته باشید. تو حکومت جامعه یونانی تبار بوده و در شمال نیز جمهوری ترک وجود دارد. در نهایت این را درک خواهند کرد.

با دیگران به اشتراک بگذارید: