کارلوس کی‌روش و مقصد عجیبی که انتخاب کرد

نگام ، ورزشی _ کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی کشورمان یکی از سرمربیانی است که برای موفقیت در حرفه خود راهی عجیب را برگزیده است.
به گزارش پارس نیوز، در فوتبال امروز گاهی اوقات سرمربیان پرآوازه جهان برای ادامه حرفه خود مقاصدی عجیب را در پیش می گیرند و راهی قاره هایی همچون آسیا و آفریقا می شوند.
یکی از روزنامه های ورزشی اسپانیا در این باره به ۶ سرمربی سرشناس فوتبال جهان اشاره کرده است که در ادامه کار، راهی مقاصدی عجیب شدند و در این فهرست نام کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی کشورمان نیز به چشم می خورد.
۱- هری ردنپ: ردنپ ۶۹ ساله که تجربه سرمربیگری تیم هایی همچون پورتسموث و وستهام را در کارنامه دارد، در سال ۲۰۰۸ سرمربیگری تیم تاتنهام را عهده دار شد.
وی پس از آن، هدایت تیم کوئینز پارک رنجرز را پذیرفت و در سال ۲۰۱۶ بود که سرمربیگری تیم ملی فوتبال اردن را بر عهده گرفت و با این کار نخستین تجربه سرمربیگری در عرصه ملی را به کارنامه خود افزود.
۲- زیکو: این سرمربی برزیلی در سال ۱۹۹۹ برای نخستین بار پا به دنیای سرمربیگری گذاشت که با این اقدام اولین تجربه وی نیز در یک تیم آسیایی رقم خورد.
او پس ازجام جهانی ۲۰۰۲ به عنوان سرمربی تیم ملی ژاپن برگزیده شد و پس از گذشت چند سال هدایت تیم ملی عراق را بر عهده گرفت.
در حال حاضر زیکوی برزیلی سکان دار تیم گوآی هند است.
۳- فرانک رایکارد: رایکارد هلندی که هم در زمینه بازیگری و هم در زمینه سرمربیگری افتخارات بسیاری را در کارنامه دارد، توانست تیم بارسلونا را در فصل ۲۰۰۵ / ۲۰۰۶ قهرمان لیگ قهرمانان اروپا کند.
فرانک رایکارد پس از ۵ سال حضور در جمع آبی و اناری پوشان، راهی لیگ فوتبال ترکیه شد و هدایت تیم گالاتاسرای را عهده دار شد.
تصمیم عجیب رایکارد پذیرش هدایت تیم ملی عربستان بود که وی در سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ سرمربی این تیم عربی بود.
۴- خاویر کلمنته: وی که تجربه حضور در تیم هایی گوناگون را در کارنامه دارد، بهترین دوران خود را در تیم اتلتیک بیلبائو سپری کرد.
کلمنته در سال ۲۰۱۰ راهی قاره سیاه شد و هدایت تیم ملی کامرون را بر عهده گرفت، اما پس از یک سال دوباره به کشور خود بازگشت.
او در سال ۲۰۱۳ نیز سرمربیگری تیم ملی لیبی را عهده دار شد که پس از کسب نتایجی ضعیف از کار برکنار شد.
۵- کارلوس کی روش: این سرمربی اهل کشور پرتغال در سال ۱۹۸۹ وارد عرصه مربیگری شد و تجربه هدایت تیم هایی بزرگ مانند رئال مادرید را در کارنامه خود دارد.
کی روش که در دو دوره پیاپی دستیار سرمربی شیاطین سرخ بوده است، در سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ نیز سرمربی تیم ملی پرتغال بوده است.
کارلوس کی روش در سال ۲۰۱۱ هدایت تیم ملی ایران را پذیرفت و شاگردان وی در تیم ایران موفق شده اند عملکردی خوب را در بازی های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از خود به نمایش بگذارند.
۶- خاویر آگیره: این سرمربی مکزیکی نخستین بار سرمربیگری تیم آتلانته مکزیک را عهده در شد و زمانی که هدایت تیم ملی کشور خود را پذیرفت، توانست این تیم را قهرمان جام طلایی کونکاکاف کند.
آگیره پس از آن با کشور اسپانیا رفت و مربی تیم های زاراگوزا و اسپانیول نیز بود، اما در سال ۲۰۱۴ راهی کشور ژاپن شد و سرمربیگری تیم ملی این کشور را عهده دار شد.
در حال حاضر خاویر آگیره سرمربی تیم الوحده امارات است.

با دیگران به اشتراک بگذارید: