طرح انضباط شهری با چالش رو به رو شده است / حق تعدی به حقوق هیچ دستفروشی را نداریم

نگام، اجتماعی- رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای‌اسلامی گفت: متأسفانه با برخورد نادرست برخی از مأموران اجرای طرح انضباط‌شهری، امنیت‌شغلی و جانی دستفروشان تهدید شده است.

سلمان خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: متأسفانه برخورد نادرست برخی از مأموران اجرای طرح انضباط شهری، به جای تأمین امنیت شغلی دستفروشان و هدایت این قشر به مکان‌های تعیین شده، امنیت جانی آن‌ها را تهدید می‌کند.
وی تصریح کرد: سیلی مأمور شهرداری به خانم دستفروش بسیار تأسف برانگیز بود زیرا در جامعه‌ای که یک زن برای تأمین نیاز خانواده مجبور به دستفروشی می‌شود باید به دنبال حمایت و تأمین امنیت وی با روش‌های جایگزین باشیم.
خدادادی با بیان اینکه اجرای طرح انضباط شهری در راستای ایجاد نظم و بهبود مبلمان شهری، امری پسندیده است، افزود: تمام مشکلاتی که در راستای اجرای این طرح وجود دارد به دلیل نبود روال منطقی و قانون مشخص است که باید مانع اجرای سلیقه‌ای آن در شهرهای مختلف شویم.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بنده معتقدم که باید طرح یا لایحه‌ای از سوی دولت برای تعیین وظایف شهرداری و نحوه عملکرد مأموران به مجلس ارائه شود، چراکه در چند سال گذشته نیز برخورد دور از انسانیت یک مأمور شهرداری منجر به مرگ دستفروشی شده بود که ادامه این روند امنیت جامعه را تهدید می‌کند.
با دیگران به اشتراک بگذارید: