فقدان معرفی کاندیدا، گرفتاری جدی رقبای روحانی است

نگام، سیاسی _ تا زمانی که کاندیدای جریان رقیب روحانی برای انتخابات ریاست جمهوری آتی،مشخص نشود فضای انتخابات رقابتی نمی‌شود.

آذر منصوری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به نزدیکی دو انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا در ارتباط با ضرورت ایجاد فضای انتخاباتی سالم توسط گروه‌های سیاسی اظهار کرد: متاسفانه فضای رقابتی_انتخاباتی برای دو انتخابات پیش رو هنوز آنطور که باید فعال نشده است. به نظر من یکی از مهم‌ترین دلایل سردی فضای انتخابات معطوف به رویکرد جریان رقیب دولت است ؛ چراکه آن‌ها ترجیح می‌دهد به جای معرفی کاندیدای خود ،بیشتر موقعیت رقیب انتخاباتیشان را با تخریب کردن تضعیف‌ کنند.

وی ادامه داد: ایجاد انسجام و رسیدن به ائتلاف در بین این جریان امری سخت است و از سوی دیگر فقدان معرفی کاندیدا گرفتاری جدی رقبای روحانی است. همچنی آن‌ها برای اداره کشور در شرایط کنونی برنامه ای ندارند و به همین دلیل است که واکنش هایشان نسبت به دولت تبدیل به واکنش‌های سلبی می‌شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: این جریان در شرایطی که برای ائتلافشان سامانه ای وجود ندارد و کاندیدایی هم نیست که اطمینان داشته باشند می‌تواند از روحانی پیشی بگیرد ، دو رویکرد را در دستور کار خود قرار می‌دهد؛ اولین تلاششان تخریب و تضعیف بی امان روحانی و دومین نیز در عدم تلاش برای تغییر فضای کشور به سمت و سوی فضای انتخاباتی شاد و همه‌گیر است . آنها تصور می کنند با این کار هم روحانی را تضعیف می کنند و هم فضای انتخابات را به نفع خود تغییر می‌دهند.

منصوری در ادامه نیز تاکید کرد تا زمانی که رقابت شکل نگیرد ،فضا هم انتخاباتی نخواهد شد.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو یادآور شد: متاسفانه با توجه به سابقه رفتار جریان مخالف روحانی طی چهار سال گذشته، می توان از هم اکنون بداخلاقی‌های بیشتر آن‌ها را در مدت باقی مانده تا انتخابات پیش‌بینی کرد. از طرف دیگر مشخص است که آن‌ها سعی می کنند به اشکال مختلف دولت روحانی را در موضع ضعف قرار دهند که به نظرم دولت باید در این زمینه از آمادگی لازم برخوردار باشد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین ابراز عقیده کرد که رقبای حسن روحانی در انتخابات حداکثر توان و ظرفیت خود را بکار خواهند گرفت تا دولت یازدهم را در افکار عمومی ناتوان و ضعیف جلوه دهند.

وی در همین رابطه گفت: طبیعتا بد اخلاقی های اینچنینی فارغ از اینکه مردم به کدام جریان تعلق داشته باشند و به چه کاندیدایی رای می‌دهند، اصل مشارکت و اعتماد آن‌ها را نشانه می گیرد . فراموش نکنیم که بد اخلاقی ها قطعا بر مشارکت مردم اثر گذار خواهد بود، در حالیکه تاکید و توصیه همه دلسوزان کشور و نظام افزایش مشارکت مردم در انتخابات است.

منصوری همچنین تصریح کرد: به نظرم رقبای روحانی خوب می دانند که شانسی برای پیشی گرفتن از او در انتخابات ندارند؛ از سوی دیگر بر طبق قاعده تا زمانی که تکلیف خود را برای ائتلاف ، ارائه برنامه و کاندیدا مشخص نکند تمایلی به انتخاباتی شدن فضا نخواهد داشت.

وی گفت: من فکر می کنم هر جریانی که تحلیل منصفانه و واقع بینانه‌ای نسبت به شرایط کشور و میزان موفقیت دولت روحانی و نیز تحلیل روشنی از مقدورها و ممکن های انتخابات پیش رو داشته باشد به گزینه ای غیر از روحانی نخواهد رسید.

این عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در پایان خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان نیز قاعدتا بر اساس واقع‌گرایی ، مقدورها و ممکن های پیش رو در انتخابات ۹۶ گزینه ای غیر از روحانی نخواهد داشت.

با دیگران به اشتراک بگذارید: