محرومیت مریم اکبری منفرد از درمان در بند زنان زندان اوین

نگام، حقوق بشر – مریم اکبری منفرد زندانی سیاسی در بند نسوان (زنان) زندان اوین، علیرغم بیماری، از رسیدگی پزشکی و اعزام به بیمارستان محروم بوده و عوارض بیماری اش درحال پیشرفت است.

به گزارش سحبانیوز، مریم اکبری منفرد، زندانی سیاسی در بند زنان اوین، به دلیل ممانعت از درمان بیماری روماتوئیدش، دچار درد شدید در ناحیه مفاصل زانو و پا شده است و مسئولان زندان به رغم آگاهی نسبت به وضعیت جسمی او، از اعزام وی به مراکز درمانی برای درمان خود داری می‌کنند.

یک منبع آگاه از وضعیت خانم اکبری دراین‌باره گفت: “مریم در ملاقات این هفته با خانواده اش از درد شدید پاهایش به ویژه زانوها شکایت کرده، به گونه ای که شبها از درد زیاد نمی تواند بخوابد. با این همه مسئولان زندان توجهی نمی‌کنند و شرایط درمان را برای او فراهم نمی‌کنند.”

مریم اکبری منفرد تا دو ماه پیش به طور مرتب برای درمان بیماری روماتوئی و رانش به همراه چند مأمور امنیتی به مراکز درمانی بیرون از زندان اعزام می شد. اما از وقتی با انتشار نامه ای خواهان مشخص شدن سرنوشت برادران و خواهران اعدام شده اش در دهه ۶۰ شد، مسئولان دادستانی در یک اقدام «تلافی جویانه»، روند درمان او را متوقف کردند. این اقدام بنا به گفته مسئولان زندان به دستور دادستانی تهران انجام شده است.