قبول دخالت روسیه در انتخابات آمریکا توسط ترامپ

نگام، سیاسی – “راینس پریبس” اعلام کرد دونالد ترامپ سرانجام گزارش سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا را در خصوص دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری پذیرفت. قبول دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را پی می گیریم. به گزارش بامداد به نقل…
به گزارش از رویترز، “راینس پریبس”، گزینه انتخابی دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا برای ریاست ستاد کارکنان کاخ سفید روز گذشته یکشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ اعلام کرد ترامپ سرانجام گزارش سازمان های اطلاعاتی آمریکا را در خصوص دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا پذیرفته و ممکن است به زودی اقدامات لازم را در واکنش به این مسئله انجام دهد.

پریبس گفت: ترامپ معتقد است که روسیه پشت پرده نفوذ در پایگاه های حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۱۶ بوده است. با این حال، ترامپ خاطر نشان کرد رئیس جمهور منتخب آمریکا در اینکه این حملات سایبری بوسیله “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهور روسیه هدایت شده است، تردید دارد.

قبول دخالت روسیه در انتخابات آمریکا
این نخستین بار است که یک مقام ارشد آمریکایی ادعای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را از جانب دونالد ترامپ تأیید می کند.

ترامپ پیشتر هر گونه ادعای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و یا کمک روسیه به پیروزی خود را رد کرده بود. اما اکنون گفته می‌شود وی در فاصله کمتر از دو هفته به مراسم تحلیف خود در ۲۰ ژانویه، از جانب جمهوری خواهان برای پذیرش گزارش سازمان های اطلاعاتی آمریکا در خصوص دخالت روسیه در انتخابات تحت فشار قرار گرفته است.

با دیگران به اشتراک بگذارید: