پنج دیپلمات امارات متحده عربی در انفجار قندهار کشته شدند

نگام،بین الملل  _ منابع خبری امارات متحده عربی به نقل از دولت این کشور تایید کرده‌اند که پنج دیپلمات این کشور در انفجارهاییی که شامگاه دیروز( سه شنبه ۲۱ جدی/ دی) در ولایت قندهار در غرب افغانستان کشته شده‌اند.
به گزارش بی بی سی همچنین، صمیم خپلواک، سخنگوی والی قندهار اعلام کرده که در اثر انفجار در مهمانخانه والی قندهارعبدالعلی شمسی، معاون والی قندهار که به شدت زخمی شده بود جان داده است.
روز گذشته، صمیم خپلواک، سخنگوی والی قندهار گفت که دو انفجار در مهمانسرای والی قندهار روی داده که باعث مرگ پنج نفر شده و دوازده نفر زخمی هم به جا گذاشته است.
سخنگوی والی قندهار به بی‌بی‌سی گفت که در انفجار دیشب شاه احمد سعید، رئیس ارتباط خارجه ولایت قندهار، یما قریشی دیپلمات افغان در آمریکا، بازمحمد جوزجانی، نماینده مجلس و دو نفر دیگر که تاکنون شناسایی نشده نیز کشته شده‌اند.
در این انفجار همچین همایون عزیزی والی ولایت قندهار، جمعه الکعبی، سفیر امارات متحده عربی در افغانستان همراه با ۱۴ نفر دیگر زخمی شده‌اند
مقامات محلی می‌گویند که انفجارها در مهمانسرای والی قندهار حوالی ساعت ۷ شامگاه به وقت محلی زمانی اتفاق افتاد که سفیر امارات همراه با والی قندهار و دیگر مقامات بلندرتبه این ولایت، مشغول صرف شام بودند.

با دیگران به اشتراک بگذارید: