استاندارد دوگانه آلمان در برابر ترکیه

نگام ، بین الملل _ دولت آلمان که اجازه سخنرانی و تبلیغات انتخاباتی به مقامات ترکیه را نداده بود، در برابر تجمعات و تبلیغات گروه تروریستی پ.ک.ک سکوت اختیار کرده است.

به گزارش آناتولی _ دولت آلمان که طی روزهای گذشته اجازه سخنرانی و تبلیغات انتخاباتی به مقامات ترکیه را نداده بود، در برابر تجمعات و تبلیغات طرفداران گروه تروریستی پ.ک.ک سکوت اختیار کرده است.

پلیس فرانکفورت با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که اجازه برگزاری دو تجمع برای طرفداران پ.ک.ک در دو منطقه مختلف شهر را صادر کرده است.

در این اطلاعیه ذکر شده است که برگزار کنندگان این تجمع ها، موضوعاتی مانند «آزادی برای اوجالان» و «آزادی برای کردستان» را به عنوان دلایل درخواست تجمع عنوان کرده اند.

طرفداران گروه تروریستی پ.ک.ک در نقاط مختلف فرانکفورت و با در دست داشتن عکس های سرکرده این گروه و علامت های گروه تروریستی پ.ک.ک با همراهی پلیس به راهپیمایی پرداختند. طرفداران پ.ک.ک همچنین شعارهایی علیه ترکیه نیز سر دادند.

طرفداران پ.ک.ک در حالی اجازه برگزاری تجمع و حمل سمبل های این گروه در فرانکفورت را یافته اند که دولت آلمان چندی پیش ممنوعیت هایی در مورد حمل سمبل های مربوط به گروه تروریستی پ.ک.ک در انظار عمومی را اعلام کرده بود.

قابل تامل است که دولت آلمان اگر چه برای طرفدران گروه تروریستی پ.ک.ک اجازه راهمپیمایی صادر کرده، اما در عرض ۳ روز گذشته مانع سخنرانی چندین سیاستمدار ترک در این کشور شده است.