کسر شان فوتبال است که بازیکن دررختکن شعار دهد/تصمیم وزیر درست بود

نگام، ورزشی – مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت: برای فوتبال کسر شان دارد که بازیکنانی بخواهند در رختکن علیه عضو هیات مدیره شعار دهند و وزیر ورزش هم حرف آنها را گوش کند!

سید کاظم اولیایی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اتفاقات اخیر در استقلال و تصمیم وزیر ورزش در خصوص ابقای شهاب جهانیان اظهار داشت: بدون آن که بخواهم روی عملکرد جهانیان یا سایر اعضای هیات مدیره استقلال قضاوت کنم باید بگویم که از موضع وزیر محترم ورزش کاملا دفاع می کنم.

وی ادامه داد: این نمی‌شود که هر دفعه یک هجمه ایجاد شود و این هجمه به تغییرات مدیریتی منتهی شود. عملکرد هیات مدیره استقلال درست باشد یا غلط، در خصوص ابقا یا برکناری اعضای آن در رختکن تیم نباید تصمیم گیری کرد.

مدیرعامل سابق استقلال گفت: این کسر شان فوتبال است که بازیکن یک تیم در رختکن شعار دهد. آن هم برای برکناری عضو هیات مدیره باشگاهش. من نمی‌توانم به عملکرد هیات مدیره استقلال نمره قبولی بدهم. آنها عملکرد قوی نداشتند. اما بدتر از عملکرد ضعیف هیات مدیره، این است که بازیکن در رختکن بر علیه آنها شعار داده و خواهان برکناری شان باشد و البته بدتر از آن این بود که وزیر هم تسلیم این خواسته شده و به آن تن دهد. این کاملا اشتباه است که تصمیمات از پایین گرفته شود و در بالا عمل (اطاعت) شود. سلطانی‌فر تصمیم بسیار هوشمندانه‌ای گرفت که تسلیم این جو نشد.

عضو هیات موسس اتحادیه مدیران فوتبال کشور گفت: این ضعف مدیریت در استقلال است که هرکجا کم می‌آورند شخص وزیر را مستقیم وارد مسائل خود می‌کنند. وزیر ورزش متولی بیشتر از پنجاه شصت رشته ورزشی در کل کشور است نه این که مسئول حل مشکلات یک باشگاه باشد. مدیران استقلال هرکجا کم آوردند از وزیر خرج کردند و این اصلا درست نیست. نتیجه همین می‌شود که مردم هم وزیر را در این مسائل مقصر می‌دانند.

اولیایی گفت: چه بسا وزیر ورزش با معیارهایی که داشت قصد داشت تا به زودی در هیات مدیره استقلال تغییراتی ایجاد کند. اما این اتفاقات باعث شد تا وی تصمیم درست خود را با اقدامی هوشمندانه به تعویق بیندازد تا همگان نپندارند تصمیمی را که خودش گرفته، تحت تاثیر اقدامات داخل رختکن ایجاد شده است.

وی در خصوص مطالبات بازیکنان استقلال خاطر نشان ساخت: فوتبالیست ها هم مثل همه انسان هستند و برای گذران زندگی به پول نیاز دارند. به خصوص شب عید که این فشارها مضاعف می‌شود. آنها حق دارند مطالبات شان را طلب کنند. اما نه با این شیوه‌ای که در پیش گرفته اند. بلکه از راه درستش.

مدیرعامل سابق استقلال خاطرنشان ساخت: باید بپذیریم که مدیریت استقلال هم ضعف های زیادی دارد. آنها نباید وعده های توخالی به بازیکنان می‌دادند تا کارشان به اینجا بکشد که دیگر نتوانند پاسخگوی آنها باشند. ضمن این که آوردن هدایای تبلیغاتی به رختکن هم یکی دیگر از ضعف های مدیریت محسوب می‌شود. ما هم زمانی که مدیر استقلال بودیم از این هدایای تبلیغاتی به بازیکنان می‌دادیم. اما از راهش. نه این که شامپو و صابون و مایع ظرفشویی را به رختکن بیاوریم و آنجا توزیع کنیم. همین است که رختکن می‌شود عامل هم اتفاقات و تصمیم گیری‌ها.

پیشکسوت مدیریت فوتبال بیان داشت: هیات مدیره استقلال اگر هم ضعف داشته باشد که بهرحال دارد، نباید به آنها خرده گرفت. بلکه باید از وزیر سابق ورزش که انتخاب کننده آنها بود توضیح خواست که اعضای کنونی هیات مدیره را بر اساس چه ضوابطی انتخاب کرده است. آیا آنها مردان اقتصادی هستند یا تخصص شان در ورزش است؟ یا این که وابسته های اداری شما بودند؟