آخرین اخبار از انتخابات شوراهای شهر و روستا و ثبت نام داوطلبان

نگام ، سیاسی _ ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز شده و تعدادی از چهره های مشهور تا کنون موفق به ثبت نام شده اند و برخی از احزاب و چهره های سیاسی و مسئولان اجرایی هم توصیه هایی در این خصوص داشته اند.

 

در بیانیه‌ای مطرح شد؛ دعوت مجمع زنان اصلاح‌طلب از زنان شایسته و متعهد برای ثبت‌نام در انتخابات شوراها

دعوت مجمع زنان اصلاح‌طلب از زنان شایسته و متعهد برای ثبت‌نام در انتخابات شوراها

مجمع زنان اصلاح‌طلب در بیانیه‌ای از زنان شایسته و متعهد خواست در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت‌نام کنند.

به گزارش ایلنا، متن بیانیه مجمع زنان اصلاح‌طلب به مناسبت ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به این شرح است:

بسم الله الرحمن ارحیم

یکی از دستاوردهای مهم جمهوری اسلامی ایران، مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود است این مشارکت زمینه مسئولیت پذیری مردم را در همه عرصه‌ها فراهم نموده به نحوی که امروز استقلال و آزادی کشور مرهون همین مشارکت می‌باشد و انتخابات که در هر زمان زمینه ساز مشارکت و آراء مردم است، همواره سرنوشت این کشور و مقدرات آن را رقم زده است.

یکی از نهادهای مردمی که با اهتمام دولت اصلاحات هویت یافت شوراهای شهر و روستا است. شوراها تجلی گسترده و فراگیر مسئولیت پذیری آحاد جامعه در شهر و روستا برای اداره بهتر شهر و تلاش برای فراهم آوردن زندگی بهتر هر ایرانی است.

شوراهای شهر گرچه در برخی شهرهای بزرگ با فراز و فرودهای همراه بوده است‌؛ اما تاثیر شگرف شوراها بر بهسازی مدیریت شهری و واگذاری و انجام بسیاری از امور توسط معتمدان مردم و ارائه خدمات مفید و ماندگار بر کسی پوشیده نیست. شوراهای اسلامی شهر و روستا به مثابه نهاد بزرگ اجتماعی، اقتصادی و خدماتی پناهگاه مردم در بهبود امور شهری و زندگی می باشد اگر چه تا انجام وظایف مطلوب فاصله ای معنی دار دارد. بر این اساس باور ما بر این است که باید با رویکردهای نوین علمی ، حرفه‌ای و اجتماعی از جمله توسعه مشارکت زنان درمدیریت شهری ، برخی ازکاستی‌های مسیرخدمت به مردم را برطرف نمود.

اگر شهر ما خانه ما باشد؛ پس همه کسانی که در آبادی و مدیریت خانه‌ها نقش آفرین هستند باید زمینه مشارکت و مسئولیت پذیری شان در امور شهری و اداره شهر و روستا فراهم گردد؛ اگر زندگی توام باعزت ورفاء و آرامش در محیط خانواده مرهون زنان باکفایت است پس باید زمینه حضور زنان فراهم شود تا به طبع ان شهرها نیز از رفاه و آسایش برخوردار گردند.

اگر سلامت زندگی ازحیث اجتماعی و اقتصادی و اخلاقی در محیط خانواده برای ایرانیان مسلمان ارزش مضاعفی دارد پس باید زندگی شهری  نیز، زندگی اخلاقی  و به دور از تبعیض و فساد و روابط ناسالم اجتماعی باشد. اگر پشت هر موفقیتی در جامعه، حضور زنان درمیان است؛ پس بگذاریم زنان خود در موفقیت های اجتماعی و زندگی شهری جلودار باشند.

مجمع زنان اصلاح طلب به نمایندگی از همه زنان فرهیخته  و متعهد کشور که نگران آینده ایران و پیشرفت فرزندان این مرز و بوم است و معتقد است با تکیه بر روش‌های اصلاحی و در پرتو قانون و اراده جمعی می‌توان تبعیض‌ها، فسادها، محرومیت‌های اقتصادی و اجتماعی و رفاهی را کاهش داد مشروط بر اینکه زمینه برای مشارکت موثر و فراگیر زنان درمدیریت شوراهای شهر و روستا فراهم گردد.

انتخابات شوراهای شهر و روستا فرصت مغتنمی است که ازحضور زنان شایسته و متعهد دعوت گردد تا با ثبت نام درانتخابات پیش رو، بار دیگر با تکیه بر اراده پیش برنده خود و ساماندهی توانایی خویش برای حضور در شوراها گام سوم برنامه اصلاحات را سرافرازنه آغاز نمایند و این فرصت فراهم آمده را برای بروز شایستگی‌های خود در مسئولیت پذیری مدیریت امور شهری ارج نهند.

پرواضح است که مجمع زنان اصلاح طلب در همه مراحل کار پشتیبان وراهنمای همه زنان ایران زمین که دل در گرو اعتلای نام ایران دارند خواهدبود. ان شاالله

 

فرماندار تهران :فرآیند نام‌نویسی بیش از ۱۵۰ نفر در حال انجام است/ درب‌های محل ثبت‌نام ساعت ۱۶ بسته می‌شود

فرآیند نام‌نویسی بیش از ۱۵۰ نفر در حال انجام است/ درب‌های محل ثبت‌نام ساعت ۱۶ بسته می‌شود

فرماندار تهران گفت: به نظر می‌رسد جمعیتی که هم‌اکنون کارهای آنها برای ثبت‌نام در حال انجام است بیش از ۱۵۰ نفر باشند.

عیسی فرهادی در جریان بازدید از فرمانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به جمعیتی که امروز برای ثبت‌نام در انتخابات شوراها به فرمانداری مراجعه کردند، گفت: سالی که نکوست از بهارش پیداست. هنوز ساعتی از شروع ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شوراها نگذشته که شاهد حضور گسترده افراد برای ثبت‌نام در پنجمین دوره انتخابات شوراها هستیم.

او افزود: این حضور و اقبال نویددهنده برگزاری یک انتخابات باشکوه است و در هیچ کدام از چهار دوره قبل در روز و ساعت اول ثبت نام چنین جمعیتی برای نام‌نویسی مراجعه نکرده بودند.

فرماندار تهران یادآور شد: به نظر می‌رسد جمعیتی که هم‌اکنون کارهای آنها برای ثبت‌نام در حال انجام است بیش از ۱۵۰ نفر باشند.

او در پاسخ به این سوال که ثبت‌نام از داوطلبان تا چه ساعتی ادامه دارد، عنوان کرد: طبق اعلام قبلی ثبت‌نام از داوطلبان از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ انجام می‌شود و بعد از این ساعت درب‌های محل ثبت‌نام بسته می‌شود اما از افرادی که در محل حاضر باشند نام‌نویسی انجام خواهد شد.

معاون سیاسی فرماندار تهران:ارائه گواهی سوءپیشینه برای داوطلبان انتخابات شوراها الزامی است

ارائه گواهی سوءپیشینه برای داوطلبان انتخابات شوراها الزامی است

معاون سیاسی فرماندار تهران تاکید کرد: همراه نداشتن گواهی سوءپیشینه و نقص مدارک بیشترین مشکل در دو ساعت ابتدایی از زمان آغاز ثبت نام کاندیداهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بوده است.

به گزارش ایلنا، ناصربخت در جمع خبرنگاران و در محل فرمانداری تهران با اشاره به این‌که «ثبت نام داوطلبین پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت ۸ صبح امروز ۳۰ اسفند ماه در محل فرمانداری تهران آغاز شده است» گفت: با توجه به تعطیلات نوروزی شاهد ازدحام داوطلبین برای ثبت نام در انتخابات هستیم. این ثبت نام از امروز تا ششم فروردین ماه از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۶ ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در روند انجام ثبت نام‌ها از دو ساعت نخست بیشترین مشکل مربوط به نقص مدارک داوطلبان به ویژه عدم همراه داشتن گواهی سوءپیشینه بوده است. قطعا داوطلبانی که گواهی سوءپیشینه به همراه ندارند ثبت نام آن‌ها میسر نخواهد بود. بی‌تردید مدارک ذکر شده در قانون باید توسط خود فرد داوطلب به محل ثبت نام آورده شود و نقص مدارک و یا مراجعه وکیل فرد برای ثبت نام امکان‌پذیر نخواهد بود.

معاون سیاسی فرماندار تهران با اشاره به این‌که «در دوره قبل حدود دو هزار نفر در انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرده بودند» گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در این دوره نسبت به دوره قبلی افراد بیشتری برای ثبت نام مراجعه کنند. از حیث مسائل امنیتی شرایط پایدار و کاملا مهیا برای ثبت نام از داوطلبان است.

ناصربخت در پاسخ به این سوال که افرادی که گواهی سوءپیشینه را به همراه ندارند چه تدبیری برای آن‌ها اندیشیده خواهد شد،گفت: همراه داشتن گواهی عدم سوءپیشینه اصلاحیه قانون است و سال‌هاست که اجرایی شده است؛ لذا باید داوطلبین از پیش تدبیر لازم را در این خصوص می‌اندیشیدند اما در حال حاضر افرادی که به پلیس ۱۰+ مراجعه کرده‌اند و رسید انگشت‌نگاری را به همراه دارند از آن‌ها ثبت نام می‌کنیم اما افرادی که به کلی این گواهی را ندارند ثبت نام آن‌ها میسر نخواهد بود.

 

مختاباد در جمع خبرنگاران:اصلاح‌طلبان تاکنون برای بستن لیست و انتخاب شهردار جلسه‌ای نداشتند

اصلاح‌طلبان تاکنون برای بستن لیست و انتخاب شهردار جلسه‌ای نداشتند

عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران گفت: اصلاح‌طلبان تاکنون برای بستن لیست و انتخاب شهردار جلسه‌ای نداشتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالحسین مختاباد پس از ثبت‌نام در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اختلاف حزب کارگزارن و اصلاح‌طلبان برای حضور محسن هاشمی و محسن مهرعلیزاده در شهرداری تهران، گفت: این اظهارات فقط شایعه است. اصلاح‌طلبان تاکنون برای بستن لیست و انتخاب شهردار جلسه‌ای نداشتند و همه این فعالیت‌ها پس از اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها آغاز می‌شود.

او افزود: البته اعلام شهرار مور نظر لیست‌های انتخاباتی فکر خوبی است که مردم بدانند شهردار مورد انتخاب لیست‌ها چه کسانی هستند تا بر این اساس تصمیم بگیرند. اما فعلا صحبت در مورد مصادیق زودهنگام است، کارگزاران و اصلاح‌طلبان بالاخره در مورد لیست شوراها و گزینه شهردار به تفاهم می‌رسند همانطور که جناح اصلاح‌طلب، دولت و کارگزاران تاکنون سعی کرده‌اند رفتار بخردانه‌ای داشته باشند.

 

ساعی در پاسخ به ایلنا:جلوی استخدام‌ها در شهرداری تهران را گرفتیم

جلوی استخدام‌ها در شهرداری تهران را گرفتیم

عضو شورای شهر تهران گفت: با نظارت‌هایی که انجام دادیم جلوی استخدام‌ها در شهرداری تهران را گرفتیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، هادی ساعی پس از ثبت نام در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با بیان اینکه حدود ۱۰ سال است که عضو شورای شهر هستم گفت: تحصیلات من شهرسازی است و جزء افراد معدودی هستم که سابقه ۱۰ سال عضویت در شورای شهر و ۸ سال هیات رییسه شورای شهر بودم.

او دریباره عملکرد ورزشکاران عضو شورای شهر تهران گفت: ورزشکاران عضو شورا به نسبت اعضای دیگر عمکلرد خوبی داشتند و اگر بیشتر نبوده حداقل مساوی بوده است.

ساعی درباره انتقاداتی که به عملکرد ورزشکاران شورا می شود، اظهار کرد: سیاسیون فکر می کنند ورزشکاران و کسانی که محبوب هستند جای آنها را تنگ کرده اند. من ۳۵ سال است که ورزش می کنم و در تمام عمرم ورزشی ام، مسئولان ورزشی افراد سیاسی بوده اند. برخی فکر می کنند اعضای ورزشکار شورا فقط ورزشکار هستند در حالی که افتخارم تحصیلات در رشته شهرسازی است.

این عضو فعلی شورای شهر گفت: شاید پنج نفر باشیم که سابقه عضویت در شورای شهر حدود ۱۰ سال باشد. در بحثهای شهری اطلاعات من خیلی بیشتر از اعضای جدید است.

او در پاسخ به این پرسش که به عملکرد شورای شهر دوره چهارم چه نمره ای می دهید، گفت: نمره قبولی می دهم. اما مشکلات شهر تهران بزرگ است و هرکاری می کنید به چشم نمی آید.

ساعی با بیان اینکه در این دوره بحث نظارت و شفاف سازی مسائل مالی شهرداری  به طور جدی پیگیری شد، گفت: در سال های گذشته به خاطر خلاهای قانونی حدود ۵ هزار میلیارد تومان مباحث مالی داشتیم که در صورت‌های مالی نمی آمد اما با نظارت هایی که صورت گرفت این میزان به ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

او ادامه داد: حسابرس هایی که درمناطق داشتیم کمک های خوبی به ما کردند. این افراد زیرمجموعه شوراه شهر هستند و تلاش می کنیم که هر دو سه سال یکبار جاهای آنها را در مناطق عوض کنیم.

ساعی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه در حالی از نظارت و بحث شفافیت مالی سخن می گویید که در همین دوره چهارم شاهد بحث واگذاری املاک و استخدام های نجومی در شهرداری بودیم گفت: ما با همین نظارت ها جلوی استخدام هایی که در شهرداری می شد را گرفتیم. شهرداری اول کار خود را انجام داده بود و بعد از اقدامات ما آمدند در شورا برای استخدام سه هزار نفری که آزمون برگزار کرده بودند، مجوز گرفتند. قرار است برای سه هزار نفر دیگر نیز درخواست خود را به شورا ارائه و مجوز آن را بگیرند.

او ادامه داد: در بحث های مختلف هم وقتی اعضا با مسائلی مواجه می شدند آن را در صحن و کمیسیون های مربوطه مطرح و پیگیری می کردند.

حقانی در جمع خبرنگاران:اصلاح طلبان با لیست ۲۱+۱ امید در انتخابات شرکت می‌کنند/ ارائه دو لیست بعید است

اصلاح طلبان با لیست ۲۱+۱ امید در انتخابات شرکت می‌کنند/ ارائه دو لیست بعید است

عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران گفت که بعید است اصلاح طلبان با دو لیست در انتخابات شورای شهر تهران حاضر شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد حقانی پس از ثبت نام در پنجمین دوره انتخابات شوراها در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که گفته می شود اصلاح طلبان در لیستی که تهیه کرده اند قرار است مهرعلیزاده را برای شهرداری تهران معرفی و کارگزاران در لیستی که برای انتخابات شوراها ارائه می دهد به دنبال شهرداری محمد هاشمی است، این اختلافات در چه حدی است؟ اختلاف نظر و تفاوت سلیقه ها در همه جا وجود دارد حتی خانواده ها. ما اطمینان دارم یک لیست ۲۱ نفره منتشر خواهد شد و اصلاح طلبان و افرادی که در قالب این جریان حرف می زنند در لیست ۲۱ نفره گنجانده می شود. اینکه چه کسی سرلیست باشد مشخص نیست  و همه این ها به پایان تایید صلاحیت ها باز می گردد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه لیست ۲۱ +۱  امید برای انتخابات منتشر خواهد شد، تاکید کرد: بعید می دانم از سوی اصلاح طلبان برای انتخابات شوراها دو لیست بیرون بیاید.

او با تاکید براینکه نمی توان از اکنون درباره شهردار آینده تهران حرف زد، اظهار کرد: باید منتظر ماند تا نتیجه بررسی صلاحیت ها منتشر شود و بعد مشاهده کنیم چه افرادی در لیست ۲۱ نفره امید قرار خواهند گرفت. بعد از آن نیز باید منتظر ماند و دید چند نفر از این افراد می توانند وارد شورای شهر شوند.

حقانی تصریح کرد: این مباحثی که مطرح می شود بیشتر گمانه زنی بوده و باید منتظر ماند.

عضو اصلاح طلب شورای شهر درباره نحوه بسته شدن لیست اصلاح طلبان برای انتخابات شورای شهر تهران گفت: در جلسات مختلف درباره شاخص ها و معیارها صحبت و جمع بندی شده است. تخصص کافی نیست و در کنار آن باید پاکدست بودن، مبارزه با فساد و عشق به مردم نیز وجود داشته باشد.

 

اولین روز ثبت‌‌نام از داوطلبان انتخابات شوراها؛ثبت‌نام هنرمندان، ورزشکاران و اهالی رسانه/ بازدید رییس ستاد انتخابات تهران از فرمانداری

ثبت‌نام هنرمندان، ورزشکاران و اهالی رسانه/ بازدید رییس ستاد انتخابات تهران از فرمانداری

هادی ساعی، علی صابری و مختاباد برای حضور در انتخابات شوراها ثبت نام کردند.

ساعت ۸:۰۰ /ثبت‌‌نام سه عضو فعلی شورای شهر تهران/

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، اولین روز از ثبت نام انتخابات شوراها در حالی آغاز شد که در دقایق اولیه صبح امروز هادی ساعی، علی صابری و مختاباد با حضور در محل فرمانداری تهران به عنوان اولین داوطلبان رسما نامزدی خود را در پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستاها به ثبت رساندند.

هادی ساعی، علی صابری ومختاباد در حال حاضر عضو شورای شهر تهران هستند.

104

 

ساعت ۸:۲۰ / حضور ابراهیم اصغرزاده و شهربانو امانی در فرمانداری تهران/

شهربانو امانی و ابراهیم اصغرزاده و ابراهیم امینی از دیگر داوطلبانی هستند در روز اول با حضور در فرمانداری تهران اقدام به ثبت‌نام در پنجمین دوره انتخابات شوراها کردند.

24

1

 

ساعت ۸:۳۰ /بازدید فرماندار تهران از فرآیند ثبت‌نام داوطلبان/

عیسی فرهادی فرماندار تهران با حضور در محل فرمانداری تهران از روند ثبت‌نام از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراها بازدید کرد.

photo_2017-03-20_09-44-43

photo_2017-03-20_09-44-48

ساعت ۹:۱۴ /ثبت‌نام خانم بازیگر در انتخابات شورای شهر تهران/

بیتا سحرخیز بازیگر سینما و تلویزیون از هنرمندانی است که با حضور در فرمانداری تهران برای پنجمین دوره انتخابات شوراها ثبت‌نام کرد.

 

photo_2017-03-20_10-18-37

ساعت ۹:۴۰ /غلامرضا انصاری در انتخابات شورای شهر ثبت‌نام کرد/

غلامرضا انصاری، مهدی نادمی و قادرمرزی و حقانی از دیگر افرادی بود که روزاول را برای نام‌نویسی در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب کردند.

photo_2017-03-20_10-42-28

ساعت ۱۰:۰۰/ ثبت نام رییس دوره اول شورای شهر تهران/

رحمت‌الله خسروی در روز نخست ثبت نام شورای اسلامی شهر تهران در فرمانداری تهران ثبت‌نام کرد این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و ریاست شورای اسلامی شهر تهران در دوره اول را نیز بر عهده داشته است.

صدرالدین علی‌پور مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست از دیگر افرادی بود که برای ثبت نام در انتخابات شوراها به فرمانداری تهران مراجعه کرد.

ساعت ۱۰:۲۵ /حضور مدیرعامل سابق خانه هنرمندان در فرمانداری تهران/

مجید سرسنگی مدیرعامل سابق خانه هنرمندان با حضور در فرمانداری تهران در پنجمین دوره انتخابات شوراها ثبت‌نام کرد.

photo_2017-03-20_11-29-53

هانیه گرایلی عضو شورای مرکزی مجمع زنان اصلاح‌طلب در انتخابات پنجمین دوره شوراها ثبت‌نام کرد.

عبدالحسین ناصری نماینده دوره ششم و هشتم مجلس نیز از دیگر افرادی بود که اولین روز را برای ثبت‌نام در انتخابات شوراها انتخاب کرد.

ساعت ۱۰:۵۰/ ثبت نام اهالی رسانه در انتخابات شوراها/

مهران کرمی سردبیر روزنامه فرهیختگان و سودابه رادفر مشاور سابق وزیر ارتباطات از افرادی بودند که در  اولین روز برای انتخابات شوراها نام‌نویسی کردند.

ساعت ۱۱:۰۰/ بازدید رییس ستاد انتخابات تهران از فرمانداری/

سید شهاب‌الدین چاوشی معاون سیاسی استاندار و رییس ستاد انتخابات تهران دقایقی پیش از محل ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراها بازدید کرد.

معاون سیاسی استاندار تهران ضمن  حضور در فرمانداری تهران در جریان روند ثبت نام از داوطلبان قرار گرفت.