ادعای وجود هرم در مریخ در پی انتشار اسناد محرمانه سازمان سیا

نگام، علم و تکنولوژی – مریخ یا سیاره‌ی سرخ،‌ در طول تاریخ سوژه‌ای جذاب برای داستان‌های علمی و تخیلی و همچنین فیلم‌های این سبک بوده است. به تازگی و در پی انتشار اسنادی محرمانه از سازمان CIA، ادعای وجود هرم در مریخ و تمدن هایی باستانی مطرح شده و توجه بسیاری را به خود جلب نموده است.

بسیاری بر این باورند که سیاره‌ی سرخ در گذشته میزبان حیات بوده و اکتشافات اخیر در این سیاره گمانه زنی‌ها را بیش از پیش قوت می‌بخشد. آیا واقعا سیاره‌ی سرخ همواره سطحی همانند کویر داشته و هیچ‌گاه پذیرای گونه‌ای هوشمند از موجودات نبوده است؟ اگر شایعه‌ی وجود هرم در مریخ واقعیت داشته باشد، می‌توان اینطور نتیجه گرفت که سیاره‌ی مریخ در زمان‌هایی دور، پذیرای حیات و سرزمین تمدن‌هایی باستانی بوده است. اسنادی که به تازگی از سوی سازمان سیا (CIA)‌ منتشر شده‌اند،‌ حقایقی جدید و بسیار جذاب را فاش می‌کنند. این سند که به تاریخ ۲۲ مه سال ۱۹۸۴ باز می‌گردد،‌ به وجود سازه‌هایی مگالیتیک (سازه‌های سنگی بسیار بزرگ)،‌ اهرام (مشابه اهرام مصر) و موجوداتی بلند قد در این سیاره اشاره کرده است!

در ماه ژانویه،‌ سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده آمریکا (CIA)،‌ تعداد بیش از ۱۲ میلیون برگه‌ی مربوط به اسناد محرمانه را به صورت آنلاین منتشر کرد. در میان این اسناد،‌ یوفولوژیست ها به آزمایشی بسیار جذاب در زمینه آزمایش های ماوراءالطبیعه دست پیدا کردند که جزئیاتی خارق العاده را از سیاره مریخ فاش می کند. در طول این آزمایش عجیب و غریب، فردی از زمین به صورت ذهنی با سیاره مریخ ارتباط برقرار کرده است. در کمال ناباوری او از وجود هرم در مریخ خبر می‌دهد!

این سند با عنوان “Exploration of Mars” معادل واژه فارسی “اکتشاف در مریخ”‌ نامگذاری شده است. محتویات آن شامل یک رونوشت از آزمایش رسمی CIA در مختصاتی دقیق از سیاره مریخ است. ۴۰.۸۹ درجه شمالی و ۹.۵۵ درجه غربی.

آیا می‌توان وجود هرم در مریخ و تمدن‌های باستانی در آن را ثابت کرد؟!

آن طور که در این گزارش آمده است، سازمان CIA با استفاده از یک آزمایش ذهنی از فردی با قدرت‌های ویژه در این زمینه،‌ به اطلاعاتی دقیق و شگفت‌آور از سطح این سیاره دست پیدا کرده است. نکته جذاب اینکه در گفته‌های او از وجود هرم در مریخ و تمدنی گمشده در این سیاره مشاهده می‌شود. همچنین این فرد در ادامه از زندگی موجوداتی در سطح این سیاره خبر می‌دهد!

مأمور سازمان سیا که در حال نوشتن این جزئیات بود، رونوشت را در پاکتی مخصوص قرار داده و آن را به شیوه‌ی یک نامه رسمی مهر و موم کرده و تحویل او می‌دهد. این فرد در ادامه هشدار می‌دهد که آزمایش مذکور، ممکن است ارتباط‌ هایی به مختصات جغرافیایی نیز داشته باشد،‌ اما دیگر جزئیات بیشتری از آن منتشر نشد.