بانوی نیکوکار ایران در هند تبرئه شد/تشکر نرگس کلباسی از شهروندان و مقامات سیاسی

نگام ، بین الملل _ نرگس کلباسی اشتری بانوی جوان نیکوکار ایرانی که سالهاست در هند فعالیت خیرخواهانه برای کودکان دارد از اتهام قتل عمدی تبرئه شد.
نرگس کلباسی در کانال تلگرام خود نوشت:دقایقی پیش حکم دادگاه تجدید نظر در شهر رایاگادا در مورد پرونده من اعلام و از همه اتهامات وارده تبرئه شده و بی‌گناه شناخته شدم.
در حکم دادگاه اعلام شده در صورت تمایل می توانم به خاطر تمام مشکلات و سختی هایی که این مدت برایم ایجاد کرده اند اعلام خسارت کنم.
ممنونم از همه حمایت های شما هموطنان عزیزم, از مقامات محترم سیاسی تا شهروندان عادی…
نرگس کلباسی متهم به قتل یک کودک هندی شده بود. بر اساس مستندات پرونده نرگس روز حادثه چند تن از کودکان خیریه‌اش و خانواده های انها را به تفریح برده بود که یکی از بچه ها به رودخانه ای سقوط کرده و جان خود را از دست داد. در پی این حادثه نرگس متهم به قتل عمدی و محکوم شد اما این دختر جوان حکم را ناعادلانه خواند و گفت مرگ کودک یک حادثه بوده و عمدی در کار نبوده است. جمعی از کنشگران اجتماعی در ایران با انتشار نامه ای خواستار پیگیری این موضوع از سوی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و آزادی نرگس شدند. ظریف در چند سفری که به هند داشت این موضوع را از نزدیک پیگیری و اعلام کرد دولت هند قول رسیدگی دقیق در مورد پرونده نرگس را داده است.
تا اینکه این دختر جوان که فوق لیسانس مدیریت از دانشگاهی در کانادا دارد و سالها در هند به نفع کودکان فقیر فعالیت کرده است در کانال تلگرامی‌اش خبر داد دادگاه تجدید نظر او را از اتهام قتل تبرئه کرده است