سالاری: کرباسچی، مرعشی، هاشمی، حاجی و مهرعلیزاده جز گزینه‌های جدی اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران هستند / واکنش غلامحسن کرباسچی به ادعای محمد سالاری: صحبتی در مورد شهردار آینده تهران مطرح نشده است

نگام ، سیاسی _ عضو شورای شهر تهران در خصوص گزینه‌های احتمالی اصلاح طلبان برای شهرداری تهران گفت: تاکنون صحبتی در این خصوص نشده، اما مهرعلیزاده، هاشمی، کرباسچی، حاجی و مرعشی از گزینه‌های جدی شهرداری هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌محمد سالاری؛ عضو شورای شهر تهران که برای نام‌نویسی در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر در ساختمان فرمانداری تهران حاضر شد، در جمع خبرنگاران گفت: به عنوان یکی از اعضای شورای شهر در فرمانداری حضور پیدا کردم و امیدوارم با توجه به مشکلات تهران یک شورای یک دست و کارآمد تشکیل بدهیم و شهرداری پاک دست انتخاب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در کلانشهرها مشکلات بسیاری داریم. جریان اصلاحات در فاز اول کاندیداهایی را مدنظر قرار می‌دهد که پاکدست باشند در فاز بعد با مدنظر قرار دادن تحصیلات و عملکرد اجرایی مرتبط با تخصص شهری، کاندیداهای شناخته شده‌ای را در لیست جای خواهد داد. مطمئنا از همه ظرفیت‌های اصلاح طلبان استفاده خواهند شد.

سالاری در مورد اینکه چند نفر از اعضای کنونی در لیست اصلاح طلبان خواهند بود، افزود: اعضای فعلی شورای شهر که اصلاح طلب هستند باید مجموعه عملکرد آنها سنجیده شود و اگر دارای شرایط برجسته‌ای باشند در لیست قرار خواهند گرفت.

او با اشاره به اینکه اعضای اصلاح طلب با هم منسجم بودند، گفت: متاسفانه برخی در شورا به دلیل مطرح کردن املاک نجومی ما را به سیاسی کاری متهم کردند و در مورد موضوع املاک نجومی اعضای شورا گفتند نیازی به تحقیق نیست.

سالاری در پاسخ به سوالی در خصوص جذب شخصیت‌های اصولگرا توسط اصلاح طلبان بیان کرد: گفتمان اصلاح طلبان مورد توجه برخی اصولگرایان قرار دارد و همواره ما شاهد آن هستیم که شخصیت‌هایی از جناح اصولگرایان به سوی اصلاح‌طلبان آمده‌اند، ولی باید توجه داشت که اصلاح طلبان پتانسیل بالایی در مدیریت شهری دارند و از کسی دعوت نکرده‌اند.

عضو شورای شهر تهران در خصوص گزینه‌های احتمالی اصلاح طلبان برای شهرداری تهران خاطرنشان کرد: هیچگونه صحبتی در این خصوص نشده است، ولی شخصیت‌هایی مانند مهرعلیزاده، هاشمی، کرباسچی، حاجی و مرعشی از گزینه‌های جدی شهرداری هستند.

اظهار بی اطلاعی کرباسچی در مورد ادعاهای سالاری

در همین حال غلامحسین کرباسچی در واکنش به ادعاهای محمد سالاری ضمن اظهار بی اطلاعی از این موضوع گفت : صحبتی در مورد شهردار آینده تهران مطرح نشده است.