مهدی چمران: ضرورتی برای رسانه‌ای کردن نظارت بر تخلفات شهرداری نبود/ بعد از ۲۵ اسفند ۲۰ مورد تخلف را برای شهردار ارسال کردیم/ با لیست “خدمت” می‌آییم

نگام ، سیاسی _ رییس شورای شهر تهران گفت: نظارت میدانی درباره عملکرد شهرداری انجام دادیم اما نیاز نیست این نظارت‌ها جنجالی شود. بعد از ۲۵ اسفند ۲۰ مورد تخلف را برای شهردار ارسال کردیم و مراحل آن را دنبال می‌کنیم .

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی چمران پس از ثبت‌نام در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که با چه لیستی در انتخابات حاضر خواهید شد، گفت: در ارتباط با انتخابات شورای شهر تهران، جبهه مردمی لیستی ارائه نخواهد داد اما با دوستان هم سو جلساتی داشتیم و به یک هماهنگی دست پیدا کردیم. تعداد افرادی که کاندیدا شدند از همه محلات را به رای عمومی می‌گذاریم. نام این لیست “خدمت” خواهد بود.

رییس شورای شهر تهران در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در خصوص عملکرد چهارساله شورا گفت: ما در چهار سال با توجه به عملکرد همه اعضا تمام تلاش خود را انجام دادیم ولی عده‌ای کمتر فعالیت کردند. بحث نظارت‌ها و بودجه‌ها و اینکه چگونه پرداخت شود مشخص است و مجلس آن را تایید می‌کند و ما از این راضی نیستیم چون همان پول هم داده نمی‌شود.

او ادامه داد: در جاهایی که خلاف می‌بینیم، موارد را به قوه قضاییه منتقل می‌کنیم مثل نظارت‌هایی که از سوی مجلس بر شورای شهر صورت می‌گیرد. انتظار نمی‌رود که نمایندگان مجلس بر وام‌ها و اختلاس‌ها نظارت کنند. ما نظارت میدانی هم انجام دادیم اما نیاز نیست این نظارت‌ها جنجالی شود. هم اکنون بعد از ۲۵ اسفند ۲۰ مورد تخلف را برای شهردار ارسال کردیم و مراحل آن را دنبال می‌کنیم حتی اگر یک طبقه تخلف شود برخورد می‌کنیم ولی ضرورتی نمی‌بینیم که آنها را رسانه‌ای کنیم زیرا اصل موضوع مهم است.

چمران در پاسخ به سوالی در باره چشم پوشی از برخی تخلفات شهرداری تهران خاطرنشان کرد: املاک هرچه نجومی تر باشد بهتر است. اگر کسی تخلف کرده است ما نامه نوشتیم تا رسیدگی قانونی و حقوقی انجام دهند و هرچه باشد آن زمان می‌توانیم بگوییم که چشم پوشی شده یا خیر. یک نفر نمی‌تواند چشم پوشی کند. همان زمانی که مطرح شد چند ماه قبل رسیدگی شده بود و پاسخی هم به دست آمده بود.

رییس شورای شهر در مورد تغییر نام تهران گفت: حتی در افریقا هم نام پایتخت را عوض نمی‌کنند. تهران به همین نام باقی خواهد ماند.