۱۹۳ اغذیه فروشی متخلف درطرح نوروزی تعطیل شد/کشف بیش از ۱۱ هزار کیلو مواد غذایی فاسد در اولین جمعه سال

نگام ، اجتماعی _ نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در طرح سلامت نوروزی گفت: از اول اسفند ۹۵ تاکنون، ۱۹۳ اغذیه فروشی متخلف و غیر بهداشتی تعطیل شد.
پیرحسین کولیوند در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: در بازرسی های بهداشتی که روز جمعه (چهارم فروردین) انجام شد هم ۲۲۴ اغذیه فروشی و مرکز عمومی غیر بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و ۳۷ مرکز متخلف دیگر تعطیل شد.
کولیوند گفت: ۱۱ هزار و ۷۳۹ بازرسی طی روز جمعه در ادامه بازرسی های بهداشتی از اماکن عمومی انجام شد که از این شمار بازرسی ها، ۹ هزار و ۲۱ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی صورت گرفت که بازرسان از این تعداد بازرسی ، ۱۱هزار و ۳۴۵ کیلوگرم مواد غذایی فاسد را کشف کردند.
وی ادامه داد: ماموران وزارت بهداشت همچنین در اولین جمعه سال از هزار و ۹۹۰ مکان عمومی شامل آرایشگاه، هتل و مرکز اقامتی و ۲۴۸ مورد اماکن بین راهی بازدید کردند.
نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در طرح سلامت نوروزی خاطرنشان کرد: در این بازرسی ها به وضعیت آبرسانی ۳۹۹ مورد از اماکن عمومی هم سرکشی شد ، کلرسنجی پنج هزار و ۴۱۲ مرکز دیگر ، نمونه برداری میکروبی آب از سه هزار و ۵۷۴ امکنه عمومی و نمونه برداری مواد غذایی از ۲ هزار و ۱۵۲ مرکز عمومی در روز جمعه چهارم فروردین در کشور انجام شد.
بر اساس گزارش وزارت بهداشت، رضا غلامی، مسئول برنامه نوروزی بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت نیز پیش از این اعلام کرده بود که از ابتدای اسفند تا پایان روز پنجشنبه، سوم فروردین در مجموع ، بازرسان بهداشت محیط وزارت بهداشت ، ۹۴۰ هزار مورد بازرسی بهداشتی را در کشور انجام داده اند و در این بازدیدها، ۱۴ هزار مرکز و مکان عمومی متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.
به گفته وی از ابتدای اسفند سال گذشته تاکنون برای ۲۱۵ هزار تن از افراد در مشاغل و صنوف مختلف، کارت بهداشت صادر شده است.