اردوغان دارای پرمخاطب‌ترین حساب توئیتر است

نگام ، بین الملل _ براساس گزارش «وضعیت دیپلماسی دیجیتال-۲۰۱۶» توئیتر رجب طیب اردوغان به زبان ترکی در صدر پرمخاطب‌ترین حساب‌های کاربری قرار گرفت.
به گزارش ت ر ت فارسی مرکز مطالعات دیجیتال استانبول در چارچوب پروژه « دیپلماسی زنده Diplomacy Live» به بررسی فعالیت های افراد و سازمان هایی که در حوزه دیپلماسی جهان نقش داشته و تاثیرات آنها در رسانه های اجتماعی پرداخته و گزارشی تحت عنوان « وضعیت دیپلماسی دیجیتال – ۲۰۱۶» تهیه و تنظیم کرده است.

براساس این گزارش در نگاهی به عملکرد دیپلماسی کشورها و سران آنها در رسانه های اجتماعی طی سال ۲۰۱۶، درمی یابیم که حساب کاربری ترکی ریاست جمهوری کشور در توئیتر به عنوان پرمخاطب ترین حساب کاربری در ردیف اول وهمچنین وزارت امور خارجه از نظر عملکرد دیجیتال در میان ۲۱۰ کشور در جایگاه بیست و پنجم قرار دارد.

در حوزه استفاده از توئیتر، حساب کاربری رجب طیب اردوغان به زبان ترکی بیشترین میزان پسندیده شدن، بازنشر، نشر و موثرترین حساب را از آن خود کرده و در ردیف نخست قرار گرفت. همچنین این حساب به زبان انگلیسی نیز در همین لیست جایگاه هشتم را به خود اختصاص داده است.

براساس نتایج هیئت داوران بین المللی رئیس جمهور ترکیه در سال ۲۰۱۶ عنوان بهترین کاربر اپلیکیشن فیس تایم (FaceTime) شده و حساب کاربری وی در فیس بوک نیز به عنوان بهترین حساب فیس بوک ریاست جمهوری برگزیده شد.

صحبت اردوغان در شب کودتای نافرجام ۱۵ جولای از طریق فیس تایم و به صورت پخش زنده با مردم تاثیر مهمی در شکست آن داشته و یکی از مهم ترین رویدادهای دیپلماسی جهان در سال ۲۰۱۶ بود.

همچنین حساب کاربری مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در توئیتر نیز در ردیف دوم در میان پرمخاطب ترین حساب وزرای امور خارجه جهان قرار گرفت. وی که در زمره فعالترین کاربرها قرار دارد در توئیتر ۷۹۵ هزار تعقیب کننده و در فیس بوک نیز بیش از ۲۰۰ هزار فالوئر دارد.