بعد از آبروریزی جهانی؛ هزینه جوایز شطرنج قهرمانی جهان ظرف چند روز آینده پرداخت می شود

نگام، ورزشی – رییس فدراسیون شطرنج گفت: با کمک وزارت ورزش و جوانان هزینه جوایز رقابت‌های قهرمانی زنان جهان ظرف چند روز آینده پرداخت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج ، رقابتهای شطرنج قهرمانی بانوان جهان از ٢٢بهمن لغایت ١٣ اسفند به میزبانی تهران برگزار شد.

۶٣ بانوی برگزیده شطرنج جهان در هتل اسپیناس پالاس با هم به رقابت پرداختند و در پایان شطرنج باز چینی موفق به کسب عنوان قهرمانی شد .

اگر چه مبلغ جوایز و برگزاری این مسابقات زیاد بود اما با حمایت بی دریغ و بی نظیر حامیان مالی حدود یک سوم این هزینه تأمین شد.

مهرداد پهلوان زاده رییس فدراسیون شطرنج در خصوص این رقابتها اظهار کرد : خدا را شاکریم که میزبان بسیار خوبی برای رقابتهای شطرنج قهرمانی بانوان جهان بودیم تا جایی که در آخرین جلسه هیات رئیسه فدراسیون جهانی شطرنج این میزبانی “عالی “خوانده شد و همه اعضاء از فدراسیون شطرنج ایران بدلیل برگزاری شایسته این مسابقات تقدیر کردند.

پهلوان زاده افزود: جا دارد در اینجا از حامیان مالی این رقابتها تقدیر ویژه ای کنم. همراه اول اصلا ترین حامی مالی رقابت های شطرنج قهرمانی بانوان جهان بود که با تأمین بیش از ٧٠% از مجموع کل هزینه دریافتی از اسپانسرها کمک ویژه ای به برگزاری با شکوه و آبرومندانه این مسابقات داشت. همچنین باید از شرکت سایپا یکی دیگر از حامیان اصلی ورزش شطرنج قدردانی کنم.

پهلوان زاده با اشاره به دیگر حامیان مالی نیز تصریح کرد : از بانک شهر نیز بدلیل حمایت همیشگی از شطرنج بویژه در مسابقات قهرمانی جهان تشکر ویژه دارم بدون شک بدون کمک این ٣ اسپانسر اصلی و دیگر حامیان مالی جزئی موفق به برگزاری خوب رقابتی در این سطح نبودیم.

رییس فدراسیون شطرنج  خاطر نشان کرد: اما جا دارد از وزارت ورزش و جوانان بدلیل حمایتهای بی دریغ و دلگرم کننده شان از ورزش شطرنج تشکر ویژه ای کنم .وزارت خانه هم در زمینه حمایت های معنوی و هم مالی هیچگاه چیزی برای شطرنج کم نگذاشت.

وی افزود: پس از کسب مهلت دو هفته ای برای تکمیل تأمین جوایز قهرمانی جهان در جلسه هیات رئیسه فیده، وزارت ورزش و جوانان نیز قول مساعد داد تا ظرف چند روز آینده با کمک آنها این هزینه را تأمین کنیم .بی شک این میزبانی برگ زرینی در تاریخ ورزش کشور عزیزمان خواهد بود. البته در این بین نقشه برخی از دشمنان جمهوری اسلامی ایران که سعی داشتند با تخریب و حاشیه سازی خللی در برگزاری این مسابقات ایجاد کنند همچون همیشه نقش برآب شد و ناکام ماندند.

پهلوانزاده در پایان با قدردانی از همه کسانی که به برگزاری این مسابقات کمک کردند اظهار کرد: به نمایندگی از خانواده شطرنج از همه افراد و ارگانهایی که به هر نحوی به برگزاری هر چه بهتر این مسابقات کمک کردند قدردانی می کنم و تشکر ویژه ای از اصحاب رسانه دارم که با حمایت های منحصر به فرد، دلگرم کننده و فراتر از انتظار یکی از اصلی ترین نقش های پیشرفت اخیر شطرنج کشور بوده اند. جامعه شطرنج مدیون نگاه، قلم و حمایت و پشتیبانی این حامیان اصلی ورزش بوده ، هست و خواهد بود.