تبلیغات انتخاباتی رئیسی با هزینه از بیت المال ادامه دارد/ پس از توزیع غذا میان زائران این بار آغاز عملیات بزرگ مردمی توزیع صدها تُن «آرد تبرکی» امام‌رضا(ع) با عنوان ” نسیم کرامت “دربین محرومان خوزستان؛ آرد از سیب‌زمینی مغذی‌تر است؟!

نگام ، سیاسی _ تبلیغات انتخاباتی مدعیان اصول گرایی هم چون ابراهیم رئیسی و محمد باقر قالیباف با هزینه کردن از بیت المال ادامه دارد ، پس از خبر هزینه کردن روزانه ۹۶۰ میلیون تومان برای توزیع غذا در میان زائران محمود صادقی نماینده تهران در مجلس خبر از آغاز عملیات بزرگ مردمی توزیع صدهاتُن «آرد تبرکی» امام‌رضا(ع) دربین محرومان خوزستان داده و در ادامه با یادآوری و تشبیه این اقدام به حرکات احمدی نژاد در سال ۸۸ گفته است : آرد ازسیب زمینی مغذی‌تر است؟!

باشگاه خبرنگاران جوان هم با تایید توزیع بسته های غذایی توسط بنیاد کرامت امام رضا وابسته به آستان قدس رضوی نوشته است : بنیاد کرامت امام رضا (ع) تلاش دارد با سازماندهی نهضت خدمت رسانی مردمی برای محرومین در عرصه رفع محرومیت در پنج حوزه فرهنگی، تربیتی، ازدواج، اشتغال و درمان اقدام نماید.

در ادامه این خبر آمده است :

رسیدگی به محرومین و باز کردن گره‌های زندگی آنان همواره از دغدغه های مهم رهبری  بوده است و در سالهای اخیر با توجه به ایجاد مشکلات فراوان اقتصادی و تحت فشار قرار گرفتن اقشار ضعیف جامعه، ایشان در مناسبت‌های مختلف نسبت به این امر نگاه ویژه داشته و همه مسئولین را به رسیدگی به وضعیت محرومین سوق داده‌اند.

بنیاد کرامت امام رضا علیه السلام وابسته به آستان قدس رضوی، تلاش دارد تا با تکیه بر الطاف الهی و استمداد از نام مبارک حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام)، با سازماندهی نهضت خدمت رسانی مردمی برای محرومین در عرصه رفع محرومیت در پنج حوزه فرهنگی، تربیتی، ازدواج، اشتغال و درمان اقدام نماید.
 آغاز عملیات بزرگ مردمی «نسیم کرامت رضوی» در خوزستان+ تصاویر

از مهم‌ترین ویژگی های این طرح «مردمی محور بودن» آن است. رابطین بنیاد کرامت امام رضا علیه السلام با محرومین استان، روحانیون مستقر در این مناطق هستند که با توجه به حضور مستمر آنها در این مناطق و شناخت کامل از وضعیت موجود، پس از سازماندهی به عنوان حلقه وصل بنیاد و محرومین وارد عمل شده و به صورت کاملا خودجوش به ارائه خدمات به مردم می‌پردازند.بر همین اساس ظرفیت های مردمی با محوریت روحانیون مستقر در مناطق محروم برای کمک به محرومین به میدان آمده و با ایجاد یک شبکه قوی «مردمی» با حضور جوانان مومن انقلابی، فعالیت  شناسایی محرومین و توزیع بسته های اهدایی توسط گروه های مردمی و موسسات خیریه بومی صورت می گیرد. به این صورت که این گروه‌ها ابتدا اقدام به شناسایی نیازمندان منطقه خود نموده و سپس تعداد بسته های مورد نیاز را به ستاد مردمی طرح نسیم کرامت اعلام می نمایند، پس از آن  بسته های اهدایی را تحویل گرفته و هریک از بسته ها را به عنوان عیدانه امام رضا علیه السلام به خانواده محرومین اهدا می‌کنند.

آغاز عملیات بزرگ مردمی «نسیم کرامت رضوی» در خوزستان+ تصاویر
آغاز عملیات بزرگ مردمی «نسیم کرامت رضوی» در خوزستان+ تصاویر

با توجه به حساسیت ویژه مسائل مربوط به خوزستان به ویژه پس از حوادث تلخ اخیر، بنیاد کرامت امام رضا علیه السلام در اولین قدم تصمیم گرفت تا سلسله فعالیت‌هائی در جهت تکریم محرومین و مستضعفان عزیز این منطقه در ایام عید نوروز ۱۳۹۶ اجرائی کند و بر همین اساس پروژه عیدانه “نسیم کرامت” در دستور کار قرار گرفت.

در این پروژه ، بنیاد با همکاری خیرین وخادمان علاقمند به امام رضا علیه السلام پس از شناسایی تعدادی از محرومین، با تهیه بسته های اهدایی به توزیع آنها اقدام می‌کنند.

آغاز عملیات بزرگ مردمی «نسیم کرامت رضوی» در خوزستان+ تصاویر
آغاز عملیات بزرگ مردمی «نسیم کرامت رضوی» در خوزستان+ تصاویر
بر اساس این گزارش در اولین مرحله این عملیات بزرگ خدمت رسانی در ایام عید نوروز  بیش از توزیع ۲۵۰۰۰ بسته ارزاق تبرکی آستان مقدس امام رضا علیه السلام در شهرهای مختلف این استان از جمله حاشیه شهر اهواز ، اندیمشک، شوش، شوشتر، مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، الوان، دشت آزادگان، دهدز، دزفول، هفتگل، ایذه و روستاهای تابعه در میان مردم پخش گردید.
 آغاز عملیات بزرگ مردمی «نسیم کرامت رضوی» در خوزستان+ تصاویر
گفتنی است این عملیات بزرگ مردمی از روز میلاد با برکت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) آغاز گردیده و همزمان با ایام عید نوروز ادامه داشته و در سالروز میلاد با سعادت حضرت امیرالمومنین علی (علیه السلام) به پایان خواهد رسید.