مسابقات والیبال قهرمانی آسیا؛ تیم والیبال نوجوانان ایران از رسیدن به فینال بازماند

نگام، ورزشی – تیم والیبال نوجوانان ایران با قبول شکست برابر کره جنوبی از راهیابی به دیدار نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا بازماند.

مرحله نیمه نهایی یازدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر زیر ۱۹ سال آسیا و انتخابی جهان امروز (سه شنبه) در شهر نایپیداو میانمار با برگزاری چهار دیدار پیگیری شد.

در آخرین مسابقه این مرحله تیم ملی والیبال نوجوانان ایران از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه به وقت ایران به مصاف کره جنوبی رفت و با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب این تیم شد تا برای نخستین بار در این رقابت ها راهی دیدار نهایی نشود.

شاگردان محمد وکیلی سرمربی تیم والیبال نوجوانان ایران در ست های سوم و چهارم ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۱۶ به پیروزی رسیدند اما در ست های اول، دوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۲ و ۱۵ بر ۹ مغلوب کره شدند تا فردا در دیدار با چین برای مدال برنز و مقام سومی این رقابت ها به میدان بروند و کره ای ها نیز برای مقام قهرمانی به مصاف ژاپن بروند.

تیم ایران در دور مقدماتی این رقابت ها بنگلادش را سه بر صفر شکست داد و برابر کره جنوبی سه بر صفر مغلوب شد. در دور دوم نیز برابر چین سه بر دو مغلوب شد و در آخرین مسابقه این مرحله موفق به شکست چین تایپه با نتیجه سه بر صفر شد و در مرحله حساس پلی آف تایلند را از پیش رو برداشت و سهمیه جهانی گرفت.

طبق اعلام سایت فدراسیون والیبال، تیم والیبال نوجوانان ایران از نظر سنی پنج دهم درصد جوانتر از کره جنوبی بود. میانگین سنی ملی پوشان ایران ۱۷.۲  و میانگین سنی بازیکنان کره جنوبی ۱۷.۷ است. از نظر قدی نیز تیم ایران یک سانت بلندتر از کره جنوبی بوده است. میانگین قدی ملی پوشان ایران ۱۹۵ سانتی متر و میانگین قدی بازیکنان کره جنوبی ۱۹۴ سانتی متر بوده است.