اتحادیه اروپا: هرگز سفارت خود را به قدس انتقال نمی‌دهیم

نگام ، بین الملل _ رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که کشورهای اروپایی هیچ تصمیمی برای انتقال سفارتخانه‌های خود به قدس اشغالی ندارند. او همچنین موضع دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در این زمینه و تصمیم او برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در حاشیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ با احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب دیدار کرد.

موگرینی در این دیدار تصریح کرد که اتحادیه اروپا و کشورهای عضو هرگز سفارت خود را به قدس انتقال نمی‌دهند و از هیچ اقدام و تصمیمی در این راستا از جمله تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به قدس استقبال نمی‌کنند.

موگرینی اشاره کرد: موضع اروپا در رابطه با عدم انتقال سفارت به قدس کاملا با موضع اتحادیه عرب همخوانی دارد و این موضع جامعه بین‌الملل نیز هست و ما به قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل پایبند خواهیم بود.

وی در رابطه با مذاکرات سازش در فلسطین نیز گفت: اتحادیه اروپا موضعی مشابه اتحادیه عرب در این زمینه دارد که عبارت است از راه حل مبتنی بر راهکار تشکیل دو کشور و مذاکرات دو طرف در چارچوبی منطقه‌ای و بین المللی به ویژه در چارچوب طرح صلح عربی که ما آن را یکی از بهترین طرح‌ها برای پیشبرد مذاکرات سازش می‌دانیم و قدس در راس منازعه فلسطینی صهیونیستی قرار دارد، زیرا فلسطینیان قدس شرقی را پایتخت کشور آینده خود می‌دانند.