دومین دور نشست سیاسی میان ترکیه و افغانستان در آنکارا

نگام ، بین الملل _ دومین دور نشست مشورت­‌های سیاسی میان وزارت های خارجه ترکیه و افغانستان به منظور بررسی و گفتگو پیرامون ابعاد مختلف روابط دوجانبه در آنکارا برگزار شد.

به گزارش آناتولی _ دومین دور نشست مشورت­‌های سیاسی میان وزارت های خارجه ترکیه و افغانستان به ریاست امید یالچین معاون وزیر امور خارجه ترکیه و حکمت کرزی همتای افغان خود به منظور بررسی و گفتگو پیرامون ابعاد مختلف روابط دوجانبه، همکاری­‌های منطقه ای و بین­ المللی، تحولات اخیر در منطقه، چالش­‌های امنیتی و تهدیدهای مشترک، در آنکارا پایتخت ترکیه برگزار شد.

در این نشست طرفین روی آخرین تحولات و موضوعات از جمله روند صلح افغانستان، حضور داعش در منطقه و تهدیدهای مشترک امنیتی بحث و تبادل نظر کردند.

امید یالچین معاون وزیرخارجه ترکیه بر تداوم همکاری‌­های کشورش به افغانستان تأکید کرد و گفت: مردم و دولت ترکیه خواهان صلح و ثبات پایدار در افغانستان هستند و از هر نوع تلاش برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان حمایت می­‌کند.

از سوی دیگر حکمت خلیل کرزی معاون سیاسی وزیرامور خارجه افغانستان با یادآوری روابط دیرینه و تاریخی میان دو کشور، از همکاری‌­های ترکیه در دهه اخیر به کشورش تشکرکرد. وی همچنین با اشاره به تهدیدهای مشترک علیه کشورهای منطقه از جمله تروریسم، افراط­‌گرایی بر ضرورت افزایش همکاری­‌ها میان دو کشور تأکید کرد.