از سوی امیرحسین پیروانی؛ آخرین وضعیت تیم فوتبال جوانان تشریح شد

نگام، ورزشی – سرمربی تیم فوتبال جوانان ایران ضمن آرزوی موفقیت برای نورافکن در استقلال اعلام کرد که تیم ایران در گروه بسیار سختی قرار دارد.

به گزارش  سایت رسمی فدراسیون فوتبال، امیر حسین پیروانی گفت: پس از قرعه کشی رقابتهای جام جهانی در ۲۵ اسفند ۹۵، در کارگاه های آموزشی مختلفی حضور داشته و اطلاعاتی را درباره شرایط و  مقررات مسابقات، امکانات، بحث پزشکی، رسانه ای، پوشش تیم ها، توپ هایی که در اختیار داریم و اسپانسرینگ را در اختیارمان قرار دادند.

تحلیل زامبیا، کاستاریکا و پرتغال
وی درباره همگروهی ایران با زامبیا، کاستاریکا و پرتغال گفت:تیم هایی که برای رقابتهای جام جهانی انتخاب می شوند شرایط خوبی دارند و با بالاترین سطح از آمادگی خود در مسابقات حاضر می شوند. تیم زامبیا قهرمان افریقای جنوبی  بوده که بسیار قدرتی و سرعتی است. تیم کاستاریکا از امریکای مرکزی و تیمی است که شگفتی ساز شده و با مطرح شدن در کنار بهترین تیم های دنیا حریف سرسختی برایمان خواهد بود. این تیم در جام جهانی گذشته عملکرد بسیار خوبی داشت و تنها نتوانست در بین ۴ تیم اول جهان قرار بگیرد. تیم پرتغال نیز در رده های پایه بسیار قوی است و بازیکنان خوبی را به دنیا معرفی کرده و سابقه قهرمانی در جهان را در رده جوانان در کارنامه خود دارد. در واقع در گروه ساده ای قرار نگرفته ایم اما تمام هدفمان این است که با آمادگی بالا و کامل در این دوره از بازیها حاضر شویم.

تقویم تیم های اروپایی کامل نبود
وی در ادامه از مذاکره با تیم سنگال برای انجام دو بازی دوستانه خبر داد و گفت: با توجه به اینکه رییس فدراسیون این اختیار را به من داد تا با تیم های مختلف برای برگزاری بازیهای دوستانه مذاکره داشته باشم، به عنوان نماینده فدراسیون با تیمهای اروپایی صحبت کردم که متاسفانه تقویم بازیهایشان تکمیل بود و از قبل نیز این موضوع را پیش بینی می کردم. تنها تیمی که موافقتش را به ما اعلام کرد تا دو بازی  دوستانه انجام دهیم، تیم سنگال بود. این تیم از تیم های خوب افریقای جنوبی  به شمار می رود و رقابت با سنگال در واقع شبیه سازی برای ما خواهد بود تا در مقابل زامبیا بهترین عملکرد را داشته باشیم.

پیروانی ادامه داد: پس از موافقت تیم سنگال، قرار بر این شد تا نامه رسمی از فدراسیون فوتبال ایران ارسال تا در دهه اول اردیبهشت ماه دو بازی تدارکاتی داشته باشیم که این نامه ارسال و منتظر پاسخ نهایی این تیم هستیم.

اردو در ارمنستان
سرمربی تیم ملی زیر ۲۰ سال از احتمال برگزاری اردوی تدارکاتی و انجام دو بازی دوستانه در ارمنستان خبر داد و گفت: با توجه به تفاهم نامه خواهر خواندگی که بین ایران و ارمنستان به امضا رسیده؛ اگر دیدار با سنگال به هر دلیلی برگزار نشود، یک اردوی تدارکاتی یک هفته ای در ارمنستان خواهیم داشت و پیش بینی دو بازی دوستانه را در دستور کاری خود قرار داده ایم.

وی که مهمترین دغدغه این تیم را برگزاری بازی دوستانه می داند؛ در اینباره به سایت رسمی فدراسیون فوتبال گفت: تیم ملی فوتبال زیر ۲۰ سال نیازمند برگزاری بازیهای تدارکاتی است تا به آمادگی و هماهنگی لازم برسد و نماینده خوبی در رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۷ کره جنوبی باشیم. هم اکنون۱۶ بازیکن ما در لیگ برتر حضور دارند و به عنوان بازیکن ثابت و یا تعویضی به مصاف تیم های مختلف می روند و این امر نشان می دهد که فوتبالیست های خوبی به فوتبال کشور تزریق شدند.

پیروانی در ادامه افزود: معتقدم بازیکنان با تمرینات مداوم و در کنار یکدیگر می توانند به هماهنگی برسند و در بازیهای تدارکاتی نیز به آمادگی خوبی می رسند. بر همین اساس با تعامل بسیار خوبی که بین تیم ملی جوانان و تیم های باشگاهی بوده امیدوارم این روند ادامه دار باشد تابتوانیم  از ۲۸ فروردین ماه که آخرین اردوی آماده سازی را تیم به منظور حضوری موفق و پر قدرت در بازیهای جام جهانی ۲۰۱۷ کره جنوبی، به مدت ۲۱ روز برگزار کنیم. بر همین اساس امیدوار هستم تا تمامی بازیکنان را در اختیار داشته باشیم تا ملی پوشان طبق تفکرات کادر فنی بتوانند در مدت باقیمانده آماده شده و به هماهنگی کاملی برسند.

تنها دغدغه باقی مانده
پیروانی ادامه داد: تنها دغدغه من برای بازیکنان، برگزاری بازی تدارکاتی است تا بتوانیم ملی پوشان را ارزیابی و در نهایت با رفع نقاط ضعف و پرورش نقاط قوت، عملکرد قابل قبولی را از خود به جای بگذاریم. همانطور که می دانید تفکراتی که در انتخابی جام جهانی داشتیم، تهاجمی بوده و رقبای مقابلمان تیمهای آسیایی بودند اما در بازیهای جام جهانی استراتژی ما فرق می کند. سعی می کنیم به دفاع و بازی بسته و بازی نزدیک به هم روی آورده و به مصاف حریفان سرسخت خود برویم بر همین اساس نیاز داریم که ملی پوشان به طور کامل در خدمت تیم ملی باشند. امید دارم تعاملی که تاکنون بوده، ادامه داشته باشد.

سرمربی تیم ملی درباره برگزاری کمپ آلمان و انجام دو بازی دوستانه گفت: از فدراسیون فوتبال، کمیته سازمان تیم های ملی، کمیته جوانان و کمیته فنی و توسعه که تمهیدات لازم را برای برگزاری این کمپ بسیار مطلوب انجام دادند، تشکر می کنم. همانطور که می دانید در مرز آلمان و هامبورگ یک کمپ تمرینی برگزار و دو بازی دوستانه انجام دادیم. ضمن اینکه تمرینات بسیار مطلوب و موفقی را پشت سر گذاشتیم.  در بازی اول با تیم سوم لیگ اول دانمارک بازی سخت و تحت فشاری را برگزار کرده و نتیجه اش تساوی بدون گل بود. در بازی دوم با یک تیم دیگر از دانمارک  نیز بازیکنان محک جدی خورده و معتقدم مسابقه بسیار سنگین و قوی بود. این دو تیم از لحاظ فنی و سنی از بازیکنانان ما بالاتر بودند و بدون شک تحت فشار قرار گرفتن بازیکنان و بازیهای سنگین به ما برای آماده سازی تیم کمک بسزایی می کند. متاسفانه از رضا جعفری و نیما طاهری به دلیل مصدومیتی که در بازیهای لیگ برایشان رخ داده بود را  نتوانستیم در کمپ المان استفاده کنیم.

وی گفت: اردوی خوبی بود و پس از اتمام اردو، به موقع بازیکنان را در اختیار تیمهایشان قرار دادیم تا در بازیهای لیگ حضور داشته باشند. به عنوان مثال عارف غلامی به عنوان بازیکن ثابت در سپاهان اصفهان، مهران درخشان مهر به عنوان بازیکن ثابت در ذوب آهن اصفهان و نیما مختاری در گسترش فولاد به میدان رفتند. همچنین چندین بازیکن در لیگ اول بودند و برای باشگاههای خود بازی کردند. تعامل خوبی بین ما و باشگاهها ایجاد شده که امیدوارم این روند ادامه دار باشد.

سعید آذری مشکل را حل کند
پیروانی در ادامه درباره حضور رضا شکاری در اردوی تیم ملی گفت:  این بازیکن از بازیکنان اصلی تیم ملی جوانان است و بازیهای بسیار تاثیر گذاری را در دور مقدماتی و انتخابی انجام داده و تیم ملی جوانان حساب ویژه ای روی این بازیکن دارد. اما حضور شکاری منوط به این است که مشکلش را باشگاه ذوب آهن حل کند. امیدوارم مدیرعامل ذوب آهن که مدیری موفق و ورزشی است، تصمیم مقتضی را در این خصوص بگیرد. قطعا با درایتی که سعید آذری دارد، این مشکل را به نفع فوتبال ملی حل می کند و امیدوارم این مسئله بین ذوب آهن و رضا شکاری ختم به خیر شود به نحوی که فوتبال ملی و کشور در رده جوانان لطمه ای نخورد.

آرزوی موفقیت برای نورافکن!
سرمربی تیم ملی فوتبال زیر ۲۰ سال در پایان درباره وضعیت حضور امید نورافکن در تیم ملی جوانان گفت: برای این بازیکن در تیم استقلال، لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا آرزوی موفقیت می کنم.