آغاز به کار مجمع ملی جمنا بدون حضور کاندیداهای اصلی: رئیسی به علت زلزله خراسان در دومین مجمع ملی حضور نیافت/قالیباف: چون همه اعضای محترم جبهه مردمی بنده را میشناسند نیازی به حضور در جلسه امروز ندیدم/محسن رضایی جایگزین سعید جلیلی در جمنا شد اما او هم نیامد

نگام ، سیاسی _ دومین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در مجموعه فرهنگی شهر آفتاب آغاز شد .

دومین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با حضور سه هزار نفر از اعضای جبهه مردمی در مجموعه فرهنگی شهر آفتاب آغاز شد ، گفتنی است در این مراسم هیات رییسه جمنا مرضیه وحید دستجردی، محمد حسن رحیمیان ، سید محمد حسینی، ذوالقدر، لطف الله فروزنده، حداد عادل، مهدی محمدی، مهدی چمران حضور دارند.
نکته قابل توجه در این مجمع عدم حضور نامزدهای اصلی مطرح شده می باشد که هر یک بنا به دلایل خاصی از حضور خودداری کرده اند.

قالیباف: چون همه اعضای محترم جبهه مردمی بنده را میشناسند نیازی به حضور در جلسه امروز ندیدم
رحیمیان: آقای قالیباف از جبهه اعلام حمایت کرده و نسبت به سازوکار انتخاباتی جبهه نیز اعلام تعهد نمود

محمدحسن رحیمیان رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب در جریان مجمع امروز با اشاره به دلایل عدم حضور محمد باقر قالیباف یکی از نامزدهای جبهه در دومین مجمع جبهه مردمی گفت: آقای قالیباف از جبهه اعلام حمایت کرده و نسبت به سازوکار انتخاباتی جبهه نیز اعلام تعهد نمود اما بیان داشت چون همه اعضای محترم جبهه مردمی بنده را میشناسند نیازی به حضور در جلسه امروز ندیدم.

محسن رضایی جایگزین سعید جلیلی در جمنا شد
با حذف سعید جلیلی از فهرست کاندیداهای معرفی شده به جمنا محسن رضایی به فهرست این تشکل اصولگرا برای انتخابات ریاست جمهوری اضافه شد.

هیئت رئیسه شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در مجمع ملی دوم این تشکل به امتناع سعید جلیلی از پذیرش سازوکار و مکانیسم «جمنا» اشاره کرد و نام وی را از فهرست کاندیداهای معرفی شده به مجمع دوم حذف و نام محسن رضایی که نفر یازدهم منتخب مجمع اول بود، به فهرست اضافه شد.
در گزارش هیئت رئیسه آمده است؛ با سعید جلیلی در این مدت حداقل ۳ جلسه رسمی برگزار و در چندین جلسه غیر رسمی هم به تفصیل مذاکره شد. ایشان در نهایت اعلام کرد خروجی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی را برای خود دارای حجیت نمی داند و در صورت کاندیداتوری در چارچوب مکانیسم و تصمیمات جبهه مردمی نیروهای انقلاب عمل نخواهند کرد.

رئیسی به علت زلزله خراسان در دومین مجمع ملی حضور نیافت
رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اعلام کرد که علت عدم حضور آقای رئیسی در دومین مجمع ملی رسیدگی به امر زلزله روز گذشته خراسان است.
ابراهیم رئیسی به علت زلزله خراسان در دومین مجمع ملی حضور نیافت
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی صبح امروز در دومین مجمع ملی این جبهه که در مجموعه شهر آفتاب در حال برگزاری است، با اشاره به عدم حضور آقای رئیسی در این جلسه، گفت:‌ حضور نامزدهای انتخاباتی این جبهه در جلسه امروز الزامی نداشته و ابراهیم رئیسی قرار بود در این جلسه شرکت کنند که به دلیل زلزله مشهد و رسیدگی به امور آسیب‌دیدگان امکان حضور نیافت.
در ادامه این جلسه پیام آقای رئیسی نیز قرائت شد که بدین شرح است:‌ “قصد بنده حضور در این جلسه بود. به دلیل زلزله مشهد ضرورت دیدم در جمع مردم متدین مشهد حضور یابم. مراتب تشکر خود را ازحسن انتخاب جبهه اعلام می‌کنم و امیدوارم به زودی توفیق دیدار دوستان را پیدا کنم.”

 

رئیسی رسما اعلام کاندیداتوری کرد 

رییسی دعوت برای کاندیداتوری را پذیرفت. برنامه‌های وی بزودی اعلام می‌شود.

سید صولت مرتضوی به نمایندگی از ابراهیم رییسی پیام شفاهی وی را به دومین مجمع جبهه مردمی قرائت کرد:ابراهیم رییسی از حسن نظر و عنایت همه بزرگوارانی که از ایشان دعوت کردند تا داوطلبی انتخابات ریاست‌جمهوری را بپذیرند، سپاسگزاری کرده و پیامی ارسال کردند که بنده ابلاغ کنم. در آینده نزدیک برنامه‌های ابراهیم رییسی اعلام خواهد شد.بنا به درخواست‌های متعدد ایشان رسما پذیرش داوطلبی خود را اعلام کرده و گفتند ما این موضوع را ابلاغ کنیم.

 

محسن رضایی تصمیمی برای حضور در انتخابات ندارد
 
روح‌الامینی پیام محسن رضایی را که بدلیل وقوع زمین‌لرزه به مشهد سفر کرده قرائت کرد:
 
از اینکه از بنده برای کاندیداتوری دعوت کردید تشکر می‌کنم اما همان‌طور که بارها گفتم تصمیمی در این ‌زمینه ندارم حتی اگر مرا در بین پنج نفر انتخاب کنید.
 
من خودم را تابع تصمیم جمعی می‌دانم و هرکس را که شما تایید کنید من هم به او رای داده و از او حمایت می‌کنم.
فرصت‌های زیادی از دست رفته است و زمان اشتباه کردن نیست.
واکنش عضو «جمنا» به سخنان نزدیکان رهبر معنوی جبهه پایداری: مصباح یزدی را برای پذیرفتن ائتلاف تحت فشار نگذاشته ایم / این حرف ها سیاسی است
محمد حسن آصفری، عضو ستاد اجرایی «جمنا» به سخنان برخی نزدیکان مصباح یزدی در مورد فشار «جمنا» به رهبر معنوی جبهه پایداری برای پذیرفتن ائتلاف واکنش نشان داد.
این فعال سیاسی اصولگرا در رابطه با اظهارنظر برخی مبنی بر اینکه  مصباح‌یزدی برای همکاری با جمنا تحت‌فشار قرار گرفته است تاکید کرد: بنده این اظهارنظر را قبول ندارم چراکه مراجع به هیچ‌وجه شخصیت‌هایی نیستند که برای تصمیم‌گیری‌هایشان تحت‌فشار قرار بگیرند کمااینکه در هر شرایطی از آزادی ابراز عقیده برخوردار هستند و به هیچ‌عنوان تحت‌تاثیر جریانات سیاسی قرار نمی‌گیرند.
 
وی افزود: بنابراین اظهارنظر مبنی بر تحت‌‌فشار قرار گرفتن آنها تنها حرف‌های سیاسی بوده که برخی بیان می‌کنند و هیچ صحت و سقمی هم ندارد.
 
آصفری یادآورشد: هم‌اکنون همه مراجع معتقد به این امر هستند که باید فردی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود که دغدغه تامین معیشت مردم و رفع بحران بیکاری جوانان را داشته باشد.
 
لازم به ذکر است که برخی از نزدیکان مصباح یزدی از جمله قاسم روانبخش اخیران به صولرت تلویحی اشاره کردند که «جمنا»، رهبر معنوی جبهه پایداری را برای پذیرفتن ائتلاف تحت فشار گذاشته است.