رئیس انجمن قطعه سازان ترکیه : روابط ایران و ترکیه خدشه ناپذیر است/ به دنبال شرکای ایرانی هستیم

نگام ، اقتصادی _ آلبر کانسا گفت: به دنبال آن هستیم که با کمک شرکای ایرانی خود در بازار ایران به صورت قدرتمند حاضر شویم.

رئیس انجمن قطعه سازان ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص فعالیت شرکت‌های ترکیه‌ای در ایران گفت: ما از همان ابتدا هدف‌مان فروختن صرف کالا به همتایان ایرانی خود نبود و بیشتر به دنبال آن هستیم که با کمک شرکای ایرانی خود در بازار ایران قدرتمند حاضر شویم.

آلبر کانسا ادامه داد: قطعه سازان ترکیه از تجربه خوبی برخوردار هستند، تولید خودرو در ۱۰ سال گذشته در کشورمان ۵۰ درصد رشد کرده است و در صادرات نیز ۷۰ درصد رشد داشته‌ایم. این ارقام نشان دهنده این است که قطعه سازان ترکیه‌ای تا چه حد کالاهای با کیفیت تولید می‌کنند.

وی ادامه داد: ما امروز بزرگ‌ترین صادر کننده خودرو به اروپا هستیم اما در صدد گسترش فعالیت های خود هستیم و با توجه به آینده درخشان بازار ایران در این صنعت می خواهیم در ایران حضور قوی داشته باشیم.

وی در خصوص تهدیدهای بین المللی و خصوصا صحبتهای رئیس جمهور آمریکا بر علیه کشورمان گفت: ما تاجر هستیم و دوست نداریم در خصوص سیاست صحبت کنیم اما لازم است این را بگویم که در سال‌های قبل شرایط بین المللی ایران بدتر بود اما با این وجود همکاری تاجران دو کشور ادامه داشته است و به نظر نمی‌رسد به این راحتی بتوان در این همکاری خللی ایجاد کرد.