به پنج هزار تن از زلزله زدگان خراسان رضوی امداد رسانی شد

نگام ، اجتماعی _ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به وقوع زمین‌ لرزه ۶ ریشتری در خراسان رضوی گفت: به همین منظور به پنج هزار و ۴۸۸ تن از زلزله زدگان امدادرسانی شد.
به گزارش ایرنا «مرتضی سلیمی» همچنین از مصدومیت ۴۰ تن تاکنون و اسکان اضطراری پنج هزار و ۴۸۸ تن در ۵۸ روستای آسیب دیده خبر داد.
وی اظهارداشت: بر اثر وقوع زمین لرزه سرخس، تربت جام، فریمان و مشهد ۵۸ روستا دچار آسیب شد و تا این لحظه پنج هزار و ۴۸۸ تن در مناطق آسیب دیده با برپایی یک هزار و ۱۹۸ دستگاه چادرتوسط امدادگران به صورت اضطراری اسکان داده شده اند.
سلیمی با بیان اینکه ۱۲۰ تیم عملیاتی متشکل از۳۰۵ امدادگر و نجاتگر هلال احمر با بکارگیری سه فروند بالگرد و ۵۱ دستگاه خودروی عملیاتی و پشتیبانی به هموطنان زلزله زده خدمات رسانی کردند، گفت: سه بالگرد امدادی با انجام ۳۷ سورتی پرواز اقدام به انتقال هشت هزار و ۵۰۰ کیلوگرم محموله امدادی و ۷۰ نیروی عملیاتی کرد.
به گفته رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، ارسال اقلام امدادی (زیستی و غذایی ) از پنج استان خراسان شمالی و جنوبی، قم، اصفهان، خوزستان و سازمان امداد و نجات به مناطق زلزله زده خراسان رضوی انجام شد.
وی به توزیع اقلام زیستی میان زلزله زدگان اشاره و خاطرنشان کرد: ۳۱ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم برنج، یک هزار و ۹۸۰ کیلوگرم حبوبات، ۵۸ هزار و ۴۰۴ قوطی کنسروجات، سه هزار و ۵۰۰ بسته چای، چهار هزار و ۸۰۰ ست شست و شو، ۴۲۰ دستگاه چادر امدادی و پنج هزار و ۴۰ روغن مایع میان زلزله زدگان توزیع شد.
ساعت ۱۰ و ۳۹ دقیقه چهارشنبه گذشته زلزله ای به بزرگی ۶ ریشتر سنگ سفید در استان خراسان رضوی را لرزاند.