اژه ای: پرونده مدیران تلگرامی امنیتی و مطالبی درباره وزیر اطلاعات هم مطرح است/واکنش وزیر اطلاعات به معاون اول قوه قضائیه

نگام ، سیاسی _ غلامحسین محسنی اژه ای سخنگو و معاون اول قوه قضاییه روز چهارشنبه گفت برخی از مدیران کانال های تلگرامی «به اتهام مسائل ضد امنیتی و بعضی هم اخلاقی بازداشت شده اند.»

 

نتیجه تصویری برای اژه ای

 

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای اژه ای در بخشی از سخنانش خطاب به حسن روحانی رئیسی جمهوری گفت: «علی القاعده جناب آقای رئیس جمهور که اطلاعات حقوقی دارند می دانند که مرجع صالح برای اینکه کسی مرتکب جرم شده یا نشده است وزیر اطلاعات نیست…. مطالبی هم درباره خود وزیر اطلاعات مطرح است که ایشان نمی تواند در این پرونده حتی اظهار نظر و یا گزارشی تهیه کند.»

حسن روحانی، ریییس جمهوری ایران در کنفرانس خبری دوشنبه گذشته درباره دستگیری مدیران کانال‌های تلگرامی گفت که وزیر اطلاعات به من گزارش داده است که آنها جرمی مرتکب نشده اند. آقای روحانی با انتقاد از قوه قضاییه گفته بود: «یکی از شیوه هایی که برخی‌ها به کار می برند و امیدواریم دیگر به کار برده نشود این است که اگر کسی را شنبه بخواهند احضار کنند، پنجشنبه می برند که دو شبی به قول برخی‌ها آب خنک مستحبی زندان را بخورد.»

 

واکنش وزیر اطلاعات به معاون اول قوه قضائیه

نتیجه تصویری برای علوی
در پی اظهارات روز چهارشنبه معاون اول قوه قضائیه، وزیر اطلاعات گفت: برای ادمین ها جرمی نمی شناسم که شریک آنها باشم، گویا آنها شریک جرم بنده هستند.
به گزارش ایرنا؛ سید محمود علوی سپس اضافه کرد: دفاع از دولت جرم کوچکی نیست.
وی در ادامه گفت: با حساسیت های امنیتی کشور و منطقه وقت زیادی برای پرداختن به این موضوعات ندارم.
یادآوری می شود، محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه امروز اظهار داشت: در خصوص پرونده خاص مطالبی در مورد خود وزیر اطلاعات مطرح است که طبعا حتی ایشان نمی تواند در این پرونده اظهار نظر و گزارش تهیه کند.
پاسخ دولت و وزیر اطلاعات به اظهارات محسنی اژه ای

در پی اظهارات روز چهارشنبه دادستان کل کشور، وزیر اطلاعات گفت: برای ادمین ها جرمی نمی شناسم که شریک آنها باشم، گویا آنها شریک جرم بنده هستند.

به گزارش جماران،  سید محمود علوی سپس اضافه کرد: دفاع از دولت جرم کوچکی نیست.
وی در ادامه گفت: با حساسیت های امنیتی کشور و منطقه وقت زیادی برای پرداختن به این موضوعات ندارم.
یادآوری می شود،  محسنی اژه ای دادستان کل کشور امروز اظهار داشت: در خصوص پرونده خاص مطالبی در مورد خود وزیر اطلاعات مطرح است که طبعا حتی ایشان نمی تواند در این پرونده اظهار نظر و گزارش تهیه کند.

در همین حال، دفتر سخنگوی دولت در پاسخ اظهارات امروز سخنگوی قوه قضاییه در خصوص بازداشت برخی ادمین های کانال‌های تلگرامی طی بیانیه ای به شرایط خطیر و تهدیدات کشور اشاره و به ضرورت همبستگی و یکپارچگی نظام اطلاعاتی – قضایی کشور تاکید کرد.

به گزارش جماران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ،بیانیه دفتر سخنگوی دولت در پاسخ اظهارات سخنگوی محترم قوه قضاییه به این شرح است:

اکنون‌که قوای جمهوری اسلامی در اجرای رهنمودهای رهبری در تلاش برای ایجاد شرایط ایمن و فضای آرام در کشور در آستانه انتخابات می‌باشند و در حالی‌که کشور از منظر امنیتی با تحرکات ضدانقلاب و مخالفین ایران اسلامی، اقدامات امنیت زدای تروریسم کور و هواداران تکفیری آن روبرو است شاید مناسب می‌بود سخنگوی محترم قوه قضاییه به‌جای تضعیف مبارزه خالصانه سربازان گمنام امام زمان (عج) و به‌ویژه وزیر محترم اطلاعات، که با اشراف اطلاعاتی در برقراری امنیت در سرتاسر کشور به موفقیت‌های مثال زدنی دست‌یافته و آرامش خاطر و امنیت روانی ملت شریف ایران در کنار امنیت سیاسی و اقتصادی را فراهم نموده‌اند، از وجه اثباتی به دفاع از احترام این مجموعه خدوم به حقوق شهروندی و امنیت اجتماعی اشاره نموده و از ضرورت همبستگی و یکپارچگی نظام اطلاعاتی – قضایی کشور در این شرایط خطیر که وزیر رژیم منحوس صهیونیستی به تهدید مقامات کشورمان پرداخته است اقدام می‌نمودند.

بی‌شک توقع مردم از جایگاه رفیع قوه قضاییه، قضاوت و فصل خصومات و رفع ابهامات است؛ قوه ای که خود نیز در وظیفه حفظ امنیت و دفاع از حقوق مردم مشارکت داشته و به ارزش نظام اطلاعاتی کشور به‌عنوان ضابط اصلی قوه قضاییه اشراف دارد و در اقدامات خویش می‌کوشد که حریم اطلاعاتی – امنیتی کشور و یکپارچگی و همبستگی نظام اطلاعاتی – قضایی، محترم شمرده شود.

لذا به نظر می‌رسد بیان این‌گونه مطالب، برآمده از خستگی و فشار تعهدات و اقدامات سخنگوی محترم قوه قضایی بوده و قطعاً خود ایشان نیز به‌ضرورت رعایت شئونات قوای کشور توجه خواهند داشت.