پرداخت «حقوق ماهانه مادربزرگان» در ترکیه از فردا آغاز خواهد شد

نگام ، بین الملل _ وزارت کار و تأمین اجتماعی ترکیه اعلام کرد پرداخت «حقوق ماهانه مادربزرگان» در قبال نگهداری نوه های خود از فردا آغاز خواهد شد.

به گزارش آناتولی _ وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه طی اطلاعیه ای اعلام کرد که پرداخت «حقوق ماهانه مادربزرگان» در قبال نگهداری نوه های خود از فردا آغاز خواهد شد.

در چارچوب طرح “حقوق ماهانه مادربزرگان” فردا اولین حقوق ۵ هزار و ۷۳۵ نفر از مادربزرگانی که بین تاریخ ۱۵-۳۱ مارس مراجعه کرده و مدارک خود را تکمیل کرده اند، از طریق اداره پست ترکیه پرداخت خواهد شد.

براساس این اطلاعیه کسانی که نتوانسته اند مدارک خود را تکمیل کنند یا مشکلی در مدارکشان وجود داشته نیز در لیست ذخیره قرار خواهند گرفت. در لیست ذخیره جمعا ۷۶۶ نفر حضور دارند.

در چارچوب این طرح ماهانه ۴۲۵ لیر به مادربزرگانی که در نگهداری نوه های خود مشارکت کنند پرداخت خواهد شد.

به گزارش رسانه های ترکیه، مقامات این کشور قصد دارند  به مادربزرگ هایی که از نوه های خود در طول هفته مراقبت می کنند، حقوق بپردازد.

مادربزرگ هایی که از نوه های خود در طول هفته در منزلش مراقبت می کند و حقوق بازنشستگی آنان از ۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ لیره ترکیه (حدود ۲۵۰ تا ۴۵۰ دلار) می باشد، فرصتی برای کسب درآمد بیشتر ایجاد می کند.
وزیر کار و امور اجتماعی ترکیه در مصاحبه با “سی ان ان” ترکیه اعلام کرد؛ مادر بزرگ ها برای مراقبت از نوه های خود می توانند مبلغی در حدود ۴۰۰ لیره (۱۰۵ دلار) بابت یک ماه دریافت کنند.

دولت ترکیه گفت که هدف از این برنامه افزایش اشتغال به کار زنان می باشد. این پروژه به زنانی که دارای کودک خردسال می باشند اجازه کار تمام وقت و در نتیجه کسب درآمد بیشتر را میدهد.