حضور دوباره مردی از تبار اعتدال؛ روحانی: دوباره برای آزادی و آرامش آمدم،مردم دوباره برای ایران بیایند/بازتاب کاندیداتوری روحانی در رسانه‌های بین‌المللی/آشنا: نباید از نیمه راه شکستن حصر ایران عقب‌گرد کنیم

نگام ، سیاسی _ روحانی گفت: دوباره برای ایران آمدم، آمدم برای آزادی و آرامش، از همه می‌خواهم دوباره بیایند برای ایران همه باید دوباره بیایم برای اسلام اعتدالی و رحمانی.

 

حضور دوباره مردی از تبار اعتدال؛ روحانی: دوباره برای آزادی و آرامش آمدم،مردم دوباره برای ایران بیایند

 

روحانی: دوباره برای آزادی و آرامش آمدم/ مردم دوباره برای ایران بیایند

 

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حسن روحانی در نشست خبری پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: خداوند بزرگ را سپاسگذارم که دوباره به این بنده حقیر توفیق داد که خودم را در معرض اعتماد ملت ایران قرار بدهم و اعلام آمادگی کنم که بار مسئولیت اجرایی کشور را در صورت قبول ملت ایران برعهده بگیرم.

او افزود: در سال ۹۲ آنچه به ملت ایران اعلام کردم در انتخابات آن سال نجات اقتصاد ایران، احیای اخلاق و تعامل سازنده با جهان بود. امروز خوشحالم در هر سه زمینه با حمایت و کمک مردم قدم‌های قابل توجهی برداشته شده است.

روحانی تاکید کرد: در زمینه نجات اقتصاد ما از رکود تورمی فاصله گرفتیم و از رشد منهای هفت به رشد بالای هفت رسیدیم و از تورم ۴۰ درصد به تورم ۷ درصد در اسفند سال گذشته رسیدیم و اشتغال کمتر از ۱۰ هزار نفر دولت قبل را به اشتغال خالص بالای ۶۳۰ هزار نفر در سال گذشته رساندیم. هر سه قدم یک رکورد برای اقتصاد کشور در ۲۵ سال گذشته است.

او گفت: در زمینه اقتصادی پیشرفت‌هایی داشته‌ایم که در هفته آینده شاهد افتتاح بزرگترین سرمایه‌گذاری در طول تاریخ اقتصادی هستیم. هفته آینده در عسلویه ۲۰ میلیارد طرح را افتتاح می‌کنیم که در تاریخ اقتصاد ایران سابقه نداشته است در زمینه تعامل سازنده توانستیم در پیچیده‌ترین پرونده تاریخی با قدرت‌های جهان به تعامل برسیم و همین جا به ملت ایران اعلام می‌کنم از امروز حفظ برجام یکی از مهمترین مسائل سیاسی داخلی و اقتصادی ملت ایران است و همان‌هایی که برای کشتن این فرزند یعنی برجام تصمیم گرفته بودند، نمی‌توانند سرپرست خوبی برای این فرزند باشند. همان‌هایی که همه تلاش‌شان برای این توافق بود باید تمام این گام را بردارند.

روحانی خاطرنشان کرد: همانطور که در سال ۹۲ وعده داده بودم که چرخ سانتریفیوژها باید بچرخد پیشرفته‌ترین سانتریفیوژ کشور یعنی آی ار ۸ کارش را شروع کرد و همانطور که گفتم چرخ اقتصاد بچرخد چرخ اقتصاد هم بهتر از سال قبل می‌چرخد.

او تاکید کرد: اگر اینجانب مسئولیت ریاست‌جمهوری را داشته باشم همین مسیر شفافیت در کشور ادامه خواهد یافت. در دولت دوازدهم هدف ما ایران پیشرفته پیشرو است. ایران پیشرفته همان هدفی است که در چشم انداز بیست ساله بزای ما مشخص شده است چشم اندازی که به دست آیت الله هاشمی و تایید رهبر به مسئولان ابلاغ شد.

رییس‌جمهور گفت: در مسیر این چشم انداز قبلا حرکت چشم‌گیری نبود اما امروز در مسیر این چشم انداز که یکی از بخش‌ها تعامل سازنده با جهان است و یکی از بخش‌های آن رشد هشت درصد است برای اولین بار در تاریخ ایران تحقق یافته و همین مسیر ادامه خواهد یافت. آنچه برای ما مهم است امنیت ایران است. امنیت ایران یکی از اهداف دولت یازدهم بود و شما می‌بینید سایه شوم جنگ کنار رفته و با مردم محور بودن شاهد امنیت کم نظیر در منطقه خاورمیانه هستیم.

او تاکید کرد: این مسیر ادامه خواهد یافت حقوق ملت ایران تامین شده و این مسیر برای احقاق حقوق مردم ادامه می‌یابد عزت مردم یکی از اهدافی بوده که تداوم می‌باید ما امروز در بازار نفت یک بار دیگر حضور یافتیم این به معنای عزت ملی است ما یک بار دیگر در گندم خودکفا شدیم. با ار دیگر بر روی کشتی‌های ما پرچم ایران در حال اهتزاز است در حالی که قبلا پرچم کشورهای همسایه را اجاره می‌کردیم پول ایران دارای ثباتی بیش از پوند و یورو است. این یعنی عزت ایران ما در پیشرفت علمی کمی در سال گذشته در جهان اول شدیم. ما وارد‌کننده گازوییل بودیم و امروز صادرکننده‌ایم. این عزت را ادامه خواهیم داد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه فضای ایران دارای پیشرفت با محیط کسب و کار بهتر خواهد بود و با پیشرفت در نفت و گاز این مسیر را ادامه خواهیم داد، گفت:‌ از هفته آینده برداشت ما از گاز در منطقه مشترک پارس جنوبی از قطر بیشتر می‌شود که این مسئله به معنای عزت کشور است. آرامش کشور نه تنها در فضای بازار بلکه در تعامل احزاب و جریان‌های سیاسی با یکدیگر ادامه داشته و خواهد داشت.

او با تاکید براینکه این دستاوردها باید ادامه یابد، اظهار کرد: ملت ایران در نیمه راه نمی‌ماند و راه را ادامه می‌دهد. ما از نیمه راه برنمی‌گردیم و نیمه را تا پایان ادامه خواهیم داد.

رو حانی بر آزادی، آرامش و امینت و توسعه کشور تاکید کردو افزود: آزادی باید با گستره و قدرت بیشتر در کشور ادامه یابد. دانشگاه و جوانان باید احساس بیشتری کنند. باید امکان حضور جوانان در سطوح عالی مدیریتی کشور ممکن شود. ما در سال ۹۳ تصمیم گرفتیم که دو هزار جوان نخبه در سطوح عالی مدیریتی در کنار مدیران ارشد به عنوان مشاور قرار بگیرند. هزار نفر در آزمون‌های مختلف برگزیده و ۲۰۰ نفر تاکنون به کار مشغول شده اند.

رییس جمهور با بیان اینکه ما باید سن مدیریت کشور را پایین آوریم، ادامه داد:‌ باید شرایط برای حضور زنان، جوانان، اقوام ایرانی و مذاهب را برای خدمت به ایران اسلامی آماده کنیم.

او یادآور شد: امینت کشور در همه زمینه‌ها، در زمینه اقتصادی، سرمایه گذاری، وضعیت داخلی و امنیت ملی ادامه پیدا می‌کند. در شرایط کنونی، مسئله توسعه پایدار و اشتغال‌زا از اولویت‌های ما در پیشرفت اقتصادی کشور خواهد بود. توسعه ما توسعه‌ای است که هم محیط زیست در آن مورد لحاظ قرار می گیرد و هم اشتغال زا است.

روحانی با تاکید براینکه کاهش آسیب‌های احتماعی از قبیل فقر، حاشیه‌نشینی، اعتیاد و اجرای حقوق شهروندی را ادامه خواهیم داد، گفت:‌ به ملت ایران اعلام می‌کنم همه باید دوباره بیایند. من امروز دوباره آمدم؛ برای ایران، دوباره آمدم برای اسلام، من دوباره آمدم برای آزادی بیشتر در این سرزمین، برای آرامش بیشتر در این سرزمین، برای امنیت گسترده‌تر در ایران عزیز و آمدم برای پیشرفت بیشتر.

او گفت: همه باید برای اسلام اعتدالی و اسلام رحمت دوباره بیاییم. همه برای انقلاب عقلانی و انسانی در کنار هم بایستیم و ایران را بسازیم. من دوباره برای ایران و اسلام آمدم و از همه ایران می‌خواهم دوباره بیایند برای ایران و برای اسلام.

 

بازتاب کاندیداتوری روحانی در رسانه‌های بین‌المللی

 

بازتاب کاندیداتوری روحانی در رسانه‌های بین‌المللی

رسانه‌های بین‌المللی از ثبت‌نام «حسن روحانی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سال جاری ایران گزارش دادند.

به گزارش ایلنا، رسانه‌های بین‌المللی به انعکاس خبر کاندیداتوری «حسن روحانی» در انتخابات ریاست‌جمهوری سال جاری پرداختند.

روحانی امروز-جمعه- با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد. وی در صورت پیروزی در انتخابات اردیبهشت ماه، چهار سال دیگر به عنوان رییس‌جمهوری ایران فعالیت می‌کند.

«خبرگزاری فرانسه» با اشاره به «برجام» به عنوان دستاورد مهم دولت روحانی، خبر کاندیداتوری وی را منتشر کرد.

این خبرگزاری با اشاره به برقراری رکود در اقتصاد ایران، اعلام کرد: «روحانی با انتقاد‌های زیادی رو‌به‌رو شده و رقابت دشوار‌تری نسبت به دوره قبل پیش رو خواهد داشت.»

خبرگزاری فرانسه همچنین به توافق ایران با غرب و پایان یافتن بسیاری از تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، اشاره کرد.

«دیلی میل» خبر نامزدی روحانی را با اشاره به شرایط اقتصادی ایران منتشر کرد.

این پایگاه خبری به نرخ بیکاری ۱۲ درصدی کشور، آزاد نشدن پول‌های بلوکه شده در خارج از ایران و مواردی دیگر اشاره کرد.

دیلی میل اعلام کرد: « باوجود تمام این ناکامی‌ها، دستاورد‌های دیگر روحانی به گونه‌ای بوده است که وی همچنان هواداران بسیاری دارد.»

«خبرگزاری رویترز» خبر کاندیداتوری روحانی را با اشاره به تعداد افرادی که تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند، منتشر کرد.

رویترز اعلام کرد: «تاکنون بیش از ۸۶۰ نفر در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ثبت‌نام کردند که پس از پایان مهلت ثبت‌نام‌ها، شورای نگهبان صلاحیت افراد متقاضی را بررسی می‌کند.»

خبر کاندیداتوری روحانی همچنین بازتاب گسترده‌ای در توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی داشته است.

 

حسام‌الدین آشنا:نباید از نیمه راه شکستن حصر ایران عقب‌گرد کنیم

 

نباید از نیمه راه شکستن حصر ایران عقب‌گرد کنیم

مشاور رییس جمهور گفت: روحانی پس از ثبت نام نه فقط به علامت پیروزی دست راستش را بالا برد بلکه با آغشته کردن دو انگشت، از نماد انتخاباتی دوباره برای ایران رونمایی کرد.

به گزارش ایلنا، حسام‌الدین آشنا مشاور رییس جمهور درباره ثبت‌نام روزگذشته حجت‌الاسلام حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری در توئیتر خود نوشت:

“دوباره آمده‌ است تا بگوید ازنیمه راه شکستن حصر ایران نباید به عقب برگردیم؛ ما همه با هم ایرانمان را دوباره می‌سازیم. عقب‌گردممنوع

اوپس از ثبت نام نه فقط به علامت پیروزی دست راستش را بالا برد بلکه با آغشته کردن دو انگشت، از نماد انتخاباتی دوباره برای ایران رونمایی کرد.”

 

در گفت‌وگو با نهاوندیان مطرح شد؛تشریح دو دستاورد مهم اقتصادی دولت و واکنش به ادعای احمدی‌نژاد

 

تشریح دو دستاورد مهم اقتصادی دولت و واکنش به ادعای احمدی‌نژاد

رییس دفتر رییس‌جمهور در مورد ادعای احمدی‌نژاد مبنی بر اینکه در دولت وی خزانه خالی نبوده و دولت گذشته هم بدهکار نبوده است گفت: خوشبختانه همه اینها مواردی است که عدد و رقم آن کاملاً روشن است. دستگاه‌های مسئول هم اطلاع‌رسانی‌های لازم را کرده و خواهند کرد.

محمد نهاوندیان در گفتگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در پاسخ به این سوال که اگر بخواهیم شاخص‌ترین عملکرد اقتصادی دولت در سال جاری را نام ببریم به چه موضوعی اشاره می‌کنید گفت: به نظر من دو عملکرد به طور درخشان در زمینه عملکرد اقتصادی دولت خود را نشان می‌دهد اول اینکه در سال گذشته اقتصاد ایران توانست رشد تولید کم نظیر رقم بزند یعنی ما در سال ۹۵ توانستیم به نرخ رشدی در مجموع بالاتر از هدفگذاری سند چشم‌انداز دست پیدا کنیم.

او افزود: در سند چشم‌انداز نرخ رشد ۸ درصد تعریف شده است. در هیچ یک از ۱۱ سالی که از تعریف این نرخ رشد گذشته این مسئله حاصل نشده بود و متاسفانه در برخی سال ها این نرخ رشد منفی هم بود اما امسال براساس گزارش ۹ ماهه بانک مرکزی ما نه تنها به این نرخ رسیدیم بلکه از آن گذر کردیم. این افتخاری برای دولت و مردم است.

رییس دفتر رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: نکته دوم مثبت شدن تراز خارجی است. اگر ما بخواهیم کلمه استقلال را در اقتصاد یک کشور ترجمه کنیم خود را در تراز تجاری خارجی نشان می دهد. اینکه یک اقتصادی بتواند نه با فروش منابع تجدیدناپذیر نفتی بلکه با فروش کالاهای غیر نفتی بیش از نیازهای وارداتی خود را تامین کند یکی از بارزترین نشانه‌های درست بودن مسیری است که انتخاب شده است.

نهاوندیان در مورد ادعای احمدی‌نژاد مبنی بر اینکه در دولت وی خزانه خالی نبوده و دولت گذشته هم بدهکار نبوده است گفت: خوشبختانه همه اینها مواردی است که عدد و رقم آن کاملاً روشن است. دستگاه‌های مسئول هم اطلاع‌رسانی‌های لازم را کرده و خواهند کرد.