دیدار منتجب نیا و رهامی با رهبری درباره رفع حصر

نگام ، سیاسی _ رهامی درباره جزییات دیدارشان با رهبری گفت: در این دیدار درباره موضوعات مهمی از جمله رفع حصر و انتخابات گفت‌وگو کردیم.

محسن رهامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره جزییات دیدارشان با رهبری گفت: در ادامه دیدارهای گذشته‌مان روز چهارشنبه هفته گذشته به همراه آقای منتجب‌نیا به دیدار رهبری رفتیم.

او ادامه داد: در این دیدار درباره موضوعات مهمی از جمله رفع حصر و انتخابات صحبت کردیم.

رهامی انتشار مشروح این دیدار را به بعد از ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری موکول کرد.

رسول منتجب نیا هم در صفحه فیس بوک خود نوشته است:«ملاقات مهم و مفصل اینجانب و جناب دکتر رهامی با رهبر انقلاب. این جلسه صمیمانه با محوریت بیان دیدگاههای اصلاح طلبان در آستانه انتخابات انجام گرفت.»

رسول منتجب در ادامه گفته است که « توضیح تفصیلی» این دیدار راروز شنبه ارائه خواهد کرد.

در همین حال، سحام نیوز ، وب سایت نزدیک به مهدی کروبی، در گزارشی به محتوای این دیدار اشاره کرده است.

سحام نیوز نوشته است، دیدار رسول منتجب نیا و محسن رهامی با علی خامنه‌ای به مدت یک ساعت طول کشیده و رسول منتجب نیا «گزارشی از جایگاه سیاسی و اجتماعی اصلاح طلبان در جامعه و میزان وفاداری آنان به نظام و کشور را به رهبر جمهوری اسلامی ارائه» ارائه کرده است.

سحام نیوز اضافه کرده است: در ادامه این دیدار، قائم مقام حزب اعتماد ملی «بر لزوم وجود کانال ارتباطی میان اصلاح طلبان و رهبری تاکید کرده و از حضور دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا در جریان اداره کشور، سخن گفته است.»

طبق این گزارش، رسول منتجب نیا، در ادامه سخنان خود «از لزوم رفع حصر از آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد سخن به میان آورده است. وی به رهبر ایران گفته که در شرایط کنونی رفع حصر موجب وحدت، ثبات و آرامش در جامعه خواهد شد و در نهایت موجب یکپارچگی جامعه شده و آن را از هر گزند داخلی و خارجی در امان نگه خواهد داشت.»

سحام نیوز می گوید، علی خامنه‌ای در این دیدار «سخنان» رسول منتجب نیا را تایید کرده و گفته است:«خامنه‌ای با تایید سخنان این چهره اصلاح طلب گفته که خواهان این هستیم که اصولگرایان و اصلاح طلبان هر دو در سیاست حضور داشته و برای عزت آن تلاش کنند»

میرحسین موسوی و مهدی کروبی، رهبران معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸،‌ همراه با زهرا رهنورد، همسر آقای موسوی از بهمن سال ۸۹ تاکنون در حصر خانگی به سر می برند.

این درحالی است که تاکنون هیچ دادگاهی برای رسیدگی به اتهامات میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی تشکیل نشده است.

با این حال،مهدی کروبی چند بار خواستار برگزاری دادگاهی علنی شده است. اما این‌درخواست تاکنون بی‌پاسخ مانده است.

پیشتر علی مطهری، نایب رئیس مجلس، که در سال‌های اخیر با تأکید بر غیرقانونی بودن حصر رهبران معترضان، پیگیری‌هایی در مورد رفع آن انجام داده، خبر داده بود که رهبر جمهوری اسلامی مخالف اصلی رفع حصر یا محاکمه آنهاست.