اردوغان: عصر یکشنبه روز بزرگی در مبارزه با تروریسم خواهد بود

نگام ، بین الملل _ رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در استانبول تاثیر نتیجه همه‌پرسی ۱۶ آوریل بر مبارزه با تروریسم را بااهمیت خواند

به گزارش آناتولی _ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی انتخاباتی در منطقه توزلای استانبول با اشاره به اینکه نتیجه همه پرسی اصلاح قانون اساسی کشور تاثیر بسیار مهمی بر روی مبارزه با تروریسم خواهد داشت، گفت: عصر یکشنبه روز بزرگی در مبارزه با تروریسم خواهد بود.

رئیس جمهور ترکیه همچنین اظهار داشت:

وقتی که قندیل، سرکرده گروه تروریستی در جزیره ایمرالی و شارلاتان ساکن پنسیلوانیا (گروه تروریستی فتو) «خیر» بگویند، آیا نشان دهنده حرکت ما در مسیر درست نیست؟

ان شاالله این ملت فردا جشن خود را برگزار خواهند کرد. بعضی بیان می کنند که همه کسانی که “آری” و “خیر” می گویند برادران ما هستند. من کسی را که به همه‌پرسی خیر بگوید با احترام قبولش می کنم، اما نمی‌توانم “آری” و “خیر” را در یک کفه قرار دهم. مگر می شود چنین چیزی؟ با احترام می پذیریم، این یک مساله دیگر است چرا؛ چون که این نشان دهنده دموکراسی است.

اما این به معنای قرار گرفتن همه مان در یک جایگاه نیست. در آن صورت پس این همه تلاش و مبارزه برای همه پرسی برای چه بوده است.

طرح اصلاح قانون اساسی٬ برای مردم و آینده فرزندان یک سیستم حکومتی بسیار مناسب را پیشنهاد می کند. اگر دقت کنید می بینید کسانی که مخالف این طرح هستند خودشان هیچ طرحی ارائه نمی کنند و فقط می گویند که انجام نگیرد و تغییر نکند. شما این نوع تفکر را خوب می شناسید.

اینها تاکنون درختی برای ترکیه نکاشته و سنگی روی سنگ نگذاشته‌اند. اینها فکر می کنند که سیاست یعنی مخالفت با هرچیزی و نه گفتن به هر موضوعی. حتی آگاهی از اینکه چرا خیر می گویند نیز ندارند و همیشه سخنان نامربوط می گویند.