پرونده فضایی محرمانه و حضور انسان در سیاره مریخ از دهه ۷۰ میلادی

نگام، علم وتکنولوژی -مریخ، یکی از جذاب‌ترین مکان‌های موجود در منظومه شمسی است که انسان‌ها از سال‌هایی دور در تفکر فتح آن بوده‌اند. سیاره مریخ درست همان مکانی‌ست که برای سفرهای آینده‌ی فضایی انسان، از اولویت بسیار بیشتری نسبت به ماموریت بازگشت دوباره به ماه برخوردار است.

ایلان ماسک (Elon Musk) به عنوان رئیس تسلا موتورز (Tesla Motors) و اسپیس ایکس (SpaceX)، در شصت و هفتمین کنگره بین المللی فضانوردی نیکل گوادالاخارا در مکزیک، خبر از سفر به مریخ در آینده‌ای نزدیک داد! در واقع پیشرفت علم و فناوری به اندازه‌ای است که حتی می‌توان از ساخت پناهگاه در این سیاره نیز ایده‌پردازی کرد! حضور انسان در سیاره مریخ و برپاسازی پناهگاه‌های مریخی در این سیاره، برای اولین بار این مکان دوست داشتنی در منظومه شمسی را به محیطی قابل سکونت تبدیل خواهد کرد. اما آیا این اولین بار است که ما انسان‌ها بر سطح مریخ قدم می‌گذاریم؟

یک افشاگری تازه در زمینه برنامه‌های فضایی محرمانه، حاکی از آن است که سفر به مریخ برای انسان مسئله‌ی جدیدی نبوده و در واقع ما از چند دهه قبل، این دستاورد را به صورت موفقیت آمیز پشت سر گذاشته‌ایم. نکته جالب توجه این است که بسیاری از کارمندان سابق ناسا و مقامات نظامی، از وجود برنامه‌های فضایی مخفی و فناوری‌هایی بسیار فراتر از آنچه مردم از آن مطلع هستند، سخن گفته‌اند. اما آیا این فناوری‌ها تا اندازه‌ای پیشرفته هستند که حضور انسان در سیاره مریخ ، که تا پیش از این یک رویای بزرگ بوده را همچون یک ماموریت تمام شده قلمداد کنیم؟

 

آیا حضور انسان در سیاره مریخ به دهه ۷۰ میلادی بازمیگردد؟

بر اساس ادعایی که بر مبانی اطلاعات فاش شده مطرح شده است، حضور انسان در سیاره مریخ یک برنامه فضایی محرمانه بوده و در واقع ما انسان‌ها از مدت‌ها قبل توانسته‌ایم به سطح این سیاره قدم بگذاریم.  بسیاری از مردم بر این باور هستند که این اتهامات چیز جدیدی نیستند؛ چرا که اسناد موجود در ویکی لیکس این استدلال را دارند که انسان‌ها و بیگانگان، برای مدتی با همدیگر همکاری داشته‌اند.

این بیانیه که در ابتدا توسط Corey Goode مطرح شد به شرح زیر است:

سیاره مریخ برای اولین بار توسط آلمانی‌ها و در سال ۱۹۳۰ بازدید شد. در حوالی دهه ۷۰ میلادی، برنامه‌های فضایی و مخفیانه ایالات متحده آمریکا شروع به اکتشاف در مریخ و سایر سیاره‌ها کرد. در این برنامه‌ها، جستجو در این سیارات و احداث پایگاه‌های مختلف در آنان از مهم‌ترین اهداف آن دوران به شمار می‌رفت. در سال ۱۹۸۰، ایالات متحده به عنوان سرپرست این پروژه انتخاب شد و وظیفه اکتشاف در مریخ و استقرار پایگاه‌های متعدد در زیر پوسته آن را بر عهده گرفت.

اگر اظهارات این فرد برای شما غیرقابل باور است، هیچ عجله‌ای نیست؛ چرا که یکی از سناتورهای سابق ایالت متحده آمریکا، یعنی Daniel K. Inouye نیز بیانیه‌ای را در این زمینه منتشر کرده است:

یک دولت کاملا مخفی با نیروی هوایی و دریایی مخفی وجود دارد که توانایی‌های چشم‌گیر آن، شما را شگفت‌زده خواهد کرد! این دولت از تمامی قوانین و محدودیت‌ها آزاد بوده و از تمامی کنترل‌ها و همچنین محدودیت‌های حفظ تعادل در دنیا در امان است.

نکته جالب این است که با توجه به چندین بیانیه مختلف، انسان‌ها از مدتی طولانی تکنولوژی سفر به سایر سیاره‌ها را در اختیار داشته‌اند. ویلیام تامپکینز (William Tompkins) در این باره اظهار داشته است:

در زمان حضور من در نیروی دریایی، ما به این واقعیت دست پیدا کردیم که آلمان‌ها از اوایل قرن ۲۰ میلادی، به فناوری فتح فضا دست پیدا کرده‌اند!