صادق لاریجانی علی رغم افشا شدن نقش پرستوی نفوذی اطلاعات سپاه در میان ادمین های کانال های اصلاح طلب اتهامات اژه ای بر علیه علوی را تکرار کرد

نگام ، سیاسی _ علی رغم افشا شدن نقش پرستوی نفوذی اطلاعات سپاه در میان ادمین های کانال های اصلاح طلب ، صادق لاریجانی اتهام های اژه ای بر علیه وزیر اطلاعات را تکرار کرد این در حالی است که جلسه وزیر اطلاعات با ادمین های کانال های اصلاح طلب برای همدلی بیشتر با نظام و رعایت حد و مرزهای لازم صورت گرفته بود اما اطلاعات سپاه در اقدامی موازی و ناهماهنگ با اعزام پرستوی نفوذی خود میان ادمین های کانال های اصلاح طلب ضمن ایجاد اختلاف و بد بینی میان آنان ، از طرفی با خارج کردن کنترل کانال ها از دست ادمین ها و انتقال آن ها به عراق توسط پرستوی نفوذی خود باعث بدگمانی ادمین ها به وزارت اطلاعات شد تا ادمین ها و اصلاح طلبان این گونه تصور کنند که جلسه وزیر دامی برای شناسایی و گرفتار نمودن آن ها بوده و از سوی دیگر هم زمان با تخریب وزیر اطلاعات در آستانه انتخابات ریاست جمهوری تلاش برای وارد کردن اتهام به وزارت اطلاعات تحت مدیریت دولت روحانی و سید محمود علوی نموده است.

جزییات دیدار نمایندگان مجلس با رییس دستگاه قضا؛پرونده مدیران کانال‌های تلگرامی هنوز تکمیل نشده است

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از ارائه توضیحاتی از سوی رییس قوه قضاییه درباره بازداشت ادمین‌های کانال‌های تلگرامی به نمایندگان خبر داد.

حسن نوروزی با اشاره به دیدار اعضای کمیسیون قضایی مجلس با رییس قوه قضاییه عنوان کرد: صادق لاریجانی در دیدار با اعضای کمیسیون قضایی مجلس درباره بازداشت ادمین‌های کانال‌های تلگرامی اعلام کرد که هنوز پرونده این افراد قطعی نشده برای همین هم نمی‌توان جزییات آن را مطرح کرد اما مطالبی که وزیر اطلاعات گفته هم درست نیست.

نوروزی با بیان اینکه رییس قوه قضاییه از رییس‌جمهور و وزیر اطلاعات جهت بیان برخی مطالب درباره بازداشت مدیران برخی کانال‌های تلگرامی افراد گلایه کرد، یادآور شد: صادق لاریجانی تاکید داشت اشکالاتی در کار آقای وزیر بوده که بعد از قطعی شدن پرونده بیان خواهد شد. همچنین درباره حذف مجازات اعدام محکومان مواد مخدر هم گفته شد که به طور کلی موافق این موضوع است اما این امر نباید باعث افزایش مشکلات در حوزه مواد مخدر شود و قرار شد همفکری و مشورت بیشتری در این زمینه بین مجلس و قوه قضائیه صورت گیرد.

«پرستوی طائب» چگونه بازداشت و تخلیه‌ی اطلاعاتی ادمین‌های کانال‌های تلگرامی هوادار دولت را رقم زد؟

روز یازدهم اسفندماه، در راستای اجرای پروژه مهندس انتخابات توسط سازمان اطلاعات سپاه، دوازده ادمین کانال‌های تلگرامی هوادار دولت بازداشت شدند.

به گزارش «آمدنیوز»، علی مطهری، محمود صادقی و مسعود پزشکیان، سه تن از برجسته‌ترین نمایندگان مجلس شورای اسلامی، طی اظهار نظرهایی جداگانه، به این بازداشت‌ها اعتراض و اعلام کردند هیچ نهادی در کشور پاسخ‌گوی این بازداشت‌ها نیست.

حسن روحانی رئیس‌جمهور نیز در آخرین جلسه‌ی سال ۹۵ هیئت دولت، ضمن اعتراض به بازداشت‌های گسترده ادمین‌های کانال‌های تلگرامی به بهانه‌ی ارتباط با «آمدنیوز»، از این بازداشت‌ها و اتهامات ابراز شگفتی کرد.

پس از آن فیلمی توسط رسانه‌های اصولگرا منتشر شد که یکی از ادمین‌ها در حال ارائه توضیحاتی به فردی بود که آن فرد نیز اظهارات وی را ضبط تصویری می‌کرد.

طی هفته گذشته، «عکسی سانسور شده» از دیدار ادمین‌های کانال‌های تلگرامی در کنار وزیر اطلاعات منتشر شد و محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه‌ قضائیه در اظهاراتی عجیب، وزیر اطلاعات را به عنوان متهم در این پرونده معرفی کرد که این اظهارات، موجب درگیری لفظی وزیر اطلاعات و سخنگوی دولت با قوه قضاییه شد.

واقعیت آن است که سپاه پاسداران در این پرونده، نه از «روش‌های پیچیده» بلکه از روش معمول خود استفاده کرد؛ «اعزام پرستو»! «پرستو» در مفهوم عملیات‌های امنیتی به «دختری» گفته می‌شود که با هدف تخلیه اطلاعاتی و فعالیت امنیتی برای نهاد امنیتی به کار گرفته می‌شود. «خانم حیدری» در این مأموریت نقش «پرستوی طائب» را ایفا کرد؛ دختری که عکس وی از تمام عکس‌های منتشر شده در رسانه‌های ولایت معاش سانسور شده، اما وی با نفوذ دوستانه به جمع ادمین‌های تلگرامی هواداران دولت، ابتدا با آنان طرح دوستی ریخت، دلبری کرد، رابطه‌ی عاشقانه و خصوصی برقرار نمود و سپس به عنوان «ادمین اصلی» کانال‌ها از طریق (Change Number)، هدایت این کانال‌ها را بر عهده گرفت و پس از تخلیه این افراد و ارسال گزارش‌های مورد نظر سازمان اطلاعات سپاه، «وارونه نمایی» وقایع، «تهیه عکس، فیلم و صدا»، «ارسال گزارش‌های دروغ» علیه سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات به سازمان اطلاعات سپاه و … پرونده را تشکیل داد و زمینه‌ی بازداشت این افراد را در پروژه مهندسی انتخابات سپاه پاسداران فراهم کرد.

«آمدنیوز» در این‌جا و برای نخستین بار عکس سانسور نشده دیدار ادمین‌های کانال‌های تلگرامی اصلاح‌طلب و اعتدالی با وزیر اطلاعات را منتشر می‌کند و به رسانه‌های ولایت معاش توصیه می‌کند با «قلب و جعل وقایع»، مردم را فریب ندهند. به «ساس»ها نیز توصیه می‌کند به جای تمرکز توان، بودجه و امکانات فراوان بیت‌المال برای سرکوب مردم، تا دیر نشده به راه مردم باز گردند که اگر دیر شود، اسیر و منکوب طوفان خروشان مردم خواهند بود و «سوراخ موش» حکم «کشور آمریکا» را برای‌شان خواهد داشت.

فرصت را مغتنم شمرده، از تمام نیروهای مخلص، مردمی و انقلابیِ اصیل می خواهیم که اگر خواهان ایرانی آزاد و آباد هستند و از فساد گسترده‌ی نهادهای غیرپاسخ‌گو نا امید و خسته‌اند، راه «آگاهی‌رسانی» به مردم را انتخاب کرده و اسناد فساد، ویرانی و تباهی کشور را برای «آمدنیوز» ارسال نمایند تا پس از بررسی نسبت به انتشار و اطلاع‌رسانی عمومی اقدام شود. «تنها راه نجات کشور از غول جهل و ویرانی، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌رسانی به مردم است.»

عکس های سانسور شده ملاقات ادمین های کانال های اصلاح طلب با وزیر اطلاعات توسط کانال های دلواپسان