وعده عجیب و احمدی نژادی دیگری از قالیباف ( کسی که نتوانست پلاسکو را پس از یک هفته سامان دهد ) : می‌توان نابه‌سامانی‌های کشور را ۴ ساله سامان داد

نگام ، سیاسی _ گویا این باز عزم خود را جزم کرده که با هر قیمتی حتی وعده های خلاف واقع و دروغ وارد پاستور شود ، چرا احساس می کند رقابت های بی حاصل دو دوره قبل حضور وی در کارزارهای انتخاباتی ریاست جمهوری او را خسته کرده و بایستی طرحی نو در اندازد تا اقبال مردم را به هر گونه ممکن به سمت خود سوق دهد ، او که نتوانست حتی در یک هفته هم بحران پلاسکو را سامان دهد اینک گفته است : می‌توان نابه‌سامانی‌های کشور را ۴ ساله سامان داد.

قالیباف نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که نمی‌توان کشور را با پشت میزنشینی و مدیریت بخشنامه‌ای اداره کرد، گفت: معتقدم ظرف مدت چهار سال می‌توان نابه‌سامانی‌های کشور را ساماندهی کرد.

محمدباقر قالیباف  مسجد معتضدی کرمانشاه گفت: در عرصه مسائل اقتصادی کارنامه قابل قبولی نداریم و آن قدر در این بخش ضعیف شده‌ایم که دشمنان از حمله نظامی به ما ناامید شده و می‌خواهند ضربه رساندن به انقلاب را از مسیر ضعف اقتصادی و مسائل معیشتی پیش ببرند.

قالیباف با بیان این که مسائل اقتصادی جامعه ما را دچار مشکل کرده، تاکید کرد: نمی‌توان خانواده‌ای را دید که فرد بیکار نداشته باشد، امروز بخش قابل توجهی از افراد جامعه برای حداقل‌های زندگی دچار مشکل‌اند و گرانی و بیکاری به دغدغه اصلی مردم تبدیل شده است.

وی با بیان این که آمارهای ارائه شده از وضعیت بیکاری را قبول ندارم و  امروز هر خانه‌ای یک بیکار دارد، گفت: هدف از کار فقط درآمد نیست، بلکه بیکاری حیات و جوهره انسانی را از مردم می‌گیرد و این ظلم است.

این کاندیدای ریاست‌جمهوری با بیان این که بیکاری جوانان و نیروهای لایق را به سمت اعتیاد و شرمندگی در برابر خانواده کشانده است، گفت: وقتی جوان برای تامین هزینه دانشگاه محتاج می‌شود و از این که مادرش با کار کردن در خانه مردم شهریه او را می‌دهد شرمنده است، شرمندگی اش برای ما مدیران است.

وی در خصوص دلایل بروز این مشکلات اقتصادی یادآور شد: یکی از مهم‌ترین دلایل بیکاری مشکل مدیریتی در کشور است. اگر در زمان جنگ موفق بودیم دلیلش آن بود که اول مردم در جبهه حضور داشتند و دوم فرماندهان نیز در کنار سربازها می‌جنگیدند و از پشت میزجنگ را مدیریت نمی‌کردند اما امروز کشور این گونه اداره نمی‌شود.

شهردار تهران با انتقاد از این که مردم از صحنه اقتصاد حذف شده‌اند، تصریح کرد: فقط چهار درصد مردم در اقتصاد حضور دارند و حضور این قشر نیز با رانت و زد و بند محقق شده است.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر همه امور مدیریت در تهران متمرکز شده و برای هر کاری باید در تهران تصمیم گرفت؛ آن هم با کمک نامه و بخشنامه. اداره بخشنامه‌ای کشور شیوه‌ای قجری است و برای رفع مشکلات موثر نیست.

وی برنامه‌ریزی و حضور مجدانه را راه حل مشکلات کشور دانست و تاکید کرد: امروز ما مشکل مادی در کشور نداریم و بیش از ظرفیت هم سرمایه و پول داریم، مشکل نیروی متخصص و منابع انسانی هم نداریم، بلکه فقط معضل مدیریت داریم. امروز ۲۵ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شود که صنایع را به زمین زده است اما این مشکل هم حل نشدنی نیست. همه مشکلات کشور در کمترین زمان قابل حل است، اما مرد کار می‌خواهد. این کشور ظرفیت آن را دارد که نابسامانی‌هایش ظرف مدت چهار سال سامان یابد. نمی‌گویم همه مشکلات حل شود اما حداقل به مسیر درست حرکت کنیم و یقین دارم با ظرفیت‌ها و نیروهایی که داریم این اراده در کشور وجود دارد. اگر بتوانیم ضعف مدیریت و سیستم اداری را در کشور اصلاح کنیم، بسیاری از امور به سرعت در مسیر درست پیش خواهد رفت.

وی با تاکید بر اینکه باید به جوانان اعتماد کرد، گفت: نمی‌توان کشور را به شیوه پنج دهه قبل پیش برد. وقتی قرار بود شهردار شوم به مردم قول دادم هر شش ماه تغییر و تحولی در تهران ایجاد کنم، در غیر این صورت مدیری نالایق و بی عرضه هستم و قولی که به مردم دادم را محقق کردم. در شرایطی که تهران هم درگیر مشکلات ناشی از تحریم‌ها بود و کمک چندانی از دولت‌ها دریافت نکردیم، شهر اداره شد و عقیده دارم کشور را نیز می‌توان همین گونه متحول کرد.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در حاشیه این نشست نسبت به لغو پخش زنده مناظرات انتخاباتی هم اعتراض کرد و از کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات خواست با درخواست عمومی برای برگزاری مناظره‌های آزاد و زنده موافقت و همراهی کند.

قالیباف با اشاره به ظرفیت‌های منحصر به فرد مناظره‌های زنده و افزایش میزان مشارکت مردم، برگزاری آنها را ضرورتی برای آگاه‌سازی عمومی از برنامه‌ها و دیدگاه‌های نامزدهای انتخاباتی دانست.